Emušáci z Předškolákova

Předškolákov je název místnosti, která se stala přechodným domovem malých předškolákůEmušáci z Předškolákova 2 z nově vytvořené přípravné třídy, tzv. přípravky.
Při slavnostním uvítání dostali předškoláci plno krásných dárečků a pamětních předmětů. Mimo to obdrželi i finanční sponzorský dar od paní Janíčkové z Generali České pojišťovny,  za který tímto velmi děkuji.  Za ten jim paní učitelka koupila překvapení – jedinečnou knihu, Ferda a jeho mouchy, s plyšovými  hračkami pro rozvoj emoční inteligence u dětí.  Kniha plná pohádek přibližuje dětem svět emocí prostřednictvím situací, které zažívá plyšový žabák Ferda a jeho kamarádi z Plyšákova a nabízí možnost, jak o emocích mluvit, jak se naučit jim rozumět a zacházet s nimi.
Mluvit o svých pocitech, náladách nebo řešit nějaké potíže a trable je pro děti dost těžké. Přesto je důležité, aby to uměly, aby byly v životě úspěšné a šťastné. Emoční inteligence (EQ) je jeden ze základů úspěšnosti ve školním, pracovním i osobním životě. Přesto je emocionální výchova v českém školství pořád opomíjenou oblastí, zatímco v mnoha zemích je povinnou součástí vzdělávání již od předškolního věku až do ukončení středoškolské docházky.Emušáci z Předškolákova 3
Dárek se setkal u dětí s velkým nadšením. Každý den ráno si čtou nový příběh, pokaždé zaměřen na jinou emoci, mluví a přemýšlí o zážitku, navrhují, jak situaci řešit, odpovídají na otázky, řeší úkoly a aktivity, které jim kniha nabízí. Přitom rozvíjí svoji komunikaci a představivost (kreativitu). S plyšáky se také rády mazlí. Děti si vyrobily i masku žabáka. Napadá vás, proč si říkají Emušáci?

Mgr. Olga Široká