Ekotýden ve 4.B třídě

P1010804       V týdnu od 20. do 24. dubna probíhal v naší třídě projektový týden.

       V pondělí jsme se vydali po Miroslavi mapovat sběrná místa pro komunální odpad. Zároveň jsme kontrolovali, zda jsou v kontejnerech odpadky, které tam opravdu patří. Cestou jsme se stavili ve  sběrném  dvoře firmy A.S.A, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí a hlavně kam míří svezený odpad dál. Při zpáteční cestě jsme si vyzkoušeli ve škole roztřídit připravený odpad do cvičných kontejnerů.

   V úterý jsme dokončili mapování sběrných míst fotodokumentací a pustili jsme se do výroby Ekoláčka. Ten náš byl celý z plastu.

   Ve středu 22. dubna jsme oslavili Den Země výpravou na Markův kopec. Prošli jsme si naučnou stezku národní přírodní památky Miroslavské kopce, poznávali rostliny a opakovali jsme si orientaci v krajině s pomocí busoly. Nakonec jsme vytáhli plastové pytle a rukavice a pustili se do úklidu. Během chvilky jsme měli plný pytel odpadků.

   Ve čtvrtek jsme se vydali na hlavní budovu vyzkoušet hru ve třídění odpadů. A ve slohu jsme si vyprávěli a zapisovali získané poznatky z uplynulých dní. Také jsme si předávali informace získané z internetu.

   V pátek jsme úspěšně dokončili našeho Ekoláčka a vyrobili mu ještě malého kamaráda, taktéž z plastu. Své dílo jsme nazvali Plastboy SemEco a jeho Plastpig. Někteří z nás stihli ještě namalovat veselé popelnice. Na závěr jsme vyplnili a odevzdali závěrečný soutěžní test o třídění odpadů.

Mgr. Olga Široká

Ekotýden ve 4.B třídě