Dysolympiáda 2016

1. VítězstvíV úterý 17. května se uskutečnil v Blížkovicích 8. ročník okresního kola dyslektické olympiády. Celkem 24 pětičlenných družstev ze základních škol znojemského regionu bojovalo o cenné medaile.

A v čem se soutěžilo? Družstva plnila různé úkoly z oblasti přírody, sportu, matematiky, českého jazyka, angličtiny, zdravovědy a dopravní výchovy. Olympiáda probíhala v krásném prostředí blížkovické školy a v jejím blízkém okolí. Všichni účastníci si dopoledne patřičně užili, i když zrovna nevyhráli. Všichni získali medaili, dárečky i sladkou odměnu. Atmosféru z olympijského zápolení si můžete vychutnat ve školní fotogalerii.

A jak olympiáda dopadla? Pro Miroslav letos velmi úspěšně! Na 1. a 2. místě skončila družstva naší školy s rozdílem jednoho bodu, a domů si tak přivezla vítězný pohár. Naše třetí družstvo skončilo na pěkném místě v druhé desítce.

1. místo: Vilém Bednařík, Natálka Vodáková, Viktorka Koleňáková, Vojtěch Horák.

2. místo: Přemysl Novotný, Broněk Nejedlý, Alžběta Michalová, Lukáš Huraj, Ben

Drzymalla.

Ve třetím našem družstvu soutěžili: Jakub Hůlka, Sabina Šmidová, Natka Kohoutková,

Michal Neček, Roman Vlček.

Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy.

Mgr. Olga Široká, Bc. Milana Pelajová

Dyslektická olympiáda 17.5.2016