Dyslektická olympiáda

Dyslektická olympiáda 12.5.2015

V úterý 12. května se uskutečnil v Blížkovicích 7. ročník okresního kola dyslektické olympiády. Z devíti základních škol bojovalo o cenné medaile 18 pětičlenných družstev.

A v čem se soutěžilo? Družstva plnila různé úkoly z oblasti přírody, sportu, matematiky, českého jazyka, angličtiny, zdravovědy a dopravní výchovy. Bodoval se i domácí úkol – portrét soutěžících libovolnou technikou.

Zvlášť byla hodnocena soutěž jednotlivců –  interaktivní bludiště na čas. Zde byl z nás nejlepší Přemek Novotný, který skončil na 4. místě s časem 11 sekund.

A jak olympiáda dopadla? Na 1. místě skončila tradičně ZŠ Nové Syrovice. Naše družstvo ve složení Jan Muška, Eva Skočovská, Petr Hrůza, David Kucharík, Broňa Nejedlý a náhradník Adam Plechatý skončilo na krásném 7. místě. O půl bodu méně mělo naše další družstvo ve složení Zuzana Vodáková, Michal Neček, Přemysl Novotný, Natálie Vodáková a Roman Vlček. Skončili tak na krásném 8. místě.

Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

Mgr. Olga Široká