Dyslektická olympiáda 2019

P1040375V úterý 28. května se uskutečnil na ZŠ Pražská ve Znojmě  již 11. ročník dyslektické olympiády. V letošním roce se zúčastnila olympiády stovka žáků z I. stupně ZŠ ze Znojma a okolí.  Síly si změřili  celkem v deseti disciplínách, které byly pojaty netradičně, zajímavě a pro děti velmi atraktivně. Mezi všemi soutěžícími vládla přátelská atmosféra.

Jako každý rok si žáci vyzkoušeli ošetření zranění, netradiční sportování, znalosti z přírodovědy, českého jazyka, matematiky a angličtiny. Museli prokázat vědomosti z dopravní výchovy i zručnost jízdy na koloběžce. Hudební stanoviště prověřilo znalosti netradičních nástrojů. Děti si vyzkoušely i základy programování pomocí včelky Bee. Stanoviště hasičských dovedností a prohlídka policejního vozu byla pro většinu největším lákadlem.

A výsledek? Spokojení vítězové, žádní poražení. Všechny děti odcházely se zlatou medailí a spoustou krásných dárků.  Závěrečné poděkování, že se opět olympiáda vydařila, patří vedení školy, sponzorům a v neposlední řadě i paním kuchařkám, které pro všechny zúčastněné upekly lahodný moučník.

Velkou pochvalu si zaslouží žáci 3. – 5. tříd, kteří úspěšně reprezentovali naši školu: Janderová, Dvořáková, Mach, Slámová, Šmíd, Trinh, Vítámvás, Varga, Prokeš, Landsman a Patočka. Soutěžili ve dvou družstvech a představili se tímto pokřikem:

KUBA, PATRIK, ŠTĚPÁN, JAN,

PŘIJELI JSME DNESKA K VÁM.

KÁJA, VERČA, GÁBI,

SPORTOVAT NÁS BAVÍ.

MICHAL, HONZÍK, ADAM, DAN,

BEZ BOJE SE NEVZDÁVÁM.

SOUTĚŽIT A SBÍRAT BODY,

MY JSME DĚCKA DO NEPOHODY.

OLYMPIJSKÉ KLÁNÍ ZDRAVÍ

DYSLEKTICI Z MIROSLAVI.