Duben ŠD

smartTento rok jsme si několikrát vyzkoušeli, jaké to je, opakovaně se vracet nejen do školy, ale i do družinky a několikrát jsme se cítili jako první školní den. Kam patřím?? Jak to má být?? Jsem tu správně?? Ještěže na nás čekala spousta zajímavých aktivit. Hned v prvním dubnovém týdnu byl Mezinárodní den kosmonautiky. Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí. Už víme, který člověk byl první ve vesmíru, kdo se poprvé prošel po měsíci nebo to, že slunce je hvězda. V dalším týdnu jsme si připomněli, jak je důležité starat se o naši planetu. Zopakovali jsme si jak správně třídit odpad. Jak pomáhat zvířátkům a to nejen v zimě, kdo je čí mládě a mnoho dalšího. Poslední dubnový týden jsme věnovali Čarodějnicím. Povídali jsme si o tradici Pálení čarodějnic. Také jsme si je vyrobili, vytvořili a nakreslili. Někteří z nás získali letecké průkazy na košťata. Jiní prošli Čarodějnickou stezku, na které plnili různé úkoly, a na konci je čekala sladká odměna a za správné vyluštění tajenky jsme získali hru Čarodějný dobble. Co nejvíce času jsme každé odpoledne trávili s dětmi venku. Chodili jsme na procházky, na hřiště a na družinovou zahradu, kde jsme hráli různé hry. Duben je za námi a těšíme se na květen.