Čarodějnická stezka

Dříve se věřilo, že v noci z 30. dubna na 1. května létají povětřím čarodějnice na svých pometlech a škodí lidem i zvířatům. Proto se hospodáři snažili ochránit před temnou silou, jak jen to šlo. Proti zlé moci čarodějnic se v podvečer svátku svatého Filipa a Jakuba zapalovaly ohně. Velké hranice se stavěly hlavně na kopcích, aby byly plameny šlehající vysoko k nebi vidět za tmy do širého okolí.

4946F364-23CA-4ACA-BF57-6C25C84ADD75A proto se v pátek 29.4.2022 žáci prvního stupně a žáci speciálních tříd vydali na čarodějnickou stezku po okolí Miroslavi. Stezka se skvěle hodila k tradičnímu zvyku pálení čarodějnic. Jednalo se o již druhé putování s čarodějnicí Eufrozínou a jejím kamarádem, pavoučkem Utržnožkou. Děti ušly asi 4 km, na každém stanovišti musely splnit jednoduchý úkol, pohybovou výzvu nebo vyluštit šifru. Za správně vyluštěnou tajenku na děti čekala sladká odměna, diplom za absolvování stezky a jako bonus každá třída získala recept na upečení čarodějnické buchty.

Počasí dětem přálo, a tak si čarodějnickou stezku náležitě užily. Tímto děkujeme Středisku volného času Miroslav za přípravu a následnou organizaci. Už teď jsme zvědaví, co si pro nás čarodějnice Eufrozína připraví příští rok!

Mgr. Vladimíra Vančurová