Čarodějnická stezka

Probudili jsme se do pochmurného rána. To však neměnilo nic na tom, že jsme se všichni těšili na celodenní výlet. Středisko volného času Miroslav vytvořilo báječnou Čarodějnickou stezku, která nás tento den čekala. Děti byly nedočkavé od té doby, co jsme jim krásnou novinu s paní učitelkami sdělily. Byla to pro všechny konečně změna mezi školní výukou a online vyučováním.IMG-20210504-WA0013

Před školou na nás čekaly usměvavé tváře dětí, kterým zářily oči radostí. Vydali jsme se směr SVČ, kde nás přivítaly dvě čarodějnice – Eufrozína s kamarádkou. Malinko nás postrašily, ale protože už jsme prvňáci, tak jsme se báli jen trochu. Čarodějnice nám rozdaly tajemný lístek, který jsme po cestě museli rozluštit. Přečetli jsme si záhadu o čarodějnici Eufrozíně a pavouku Utrhnožkovi a vydali jsme se plnit zadané úkoly, které byly na vyznačené trase. Úkolem bylo zjistit tajemná slovíčka, která se ukrývala v tajence. Některé úkoly byly těžké a některé nás i naopak rozesmály. A jak to tak bývá, první svačinku jsme snědli hned za městem. Trasa pokračovala do polí, kde se nám otevřel nádherný výhled na celé širé okolí. Počasí se umoudřilo, sluníčko svítilo a nebe bylo bez mráčků. Děti běžely od stanoviště ke stanovišti a s velkým nadšením plnily nelehké úkoly. Musely rozplétat zaklínadla, hledat cestu, rozlišovat rostlinky, skákat, zkusily si říct svoje jméno s vypláznutým jazykem a spoustu dalšího. Vše se jim podařilo úspěšně splnit.

Než jsme všichni došli do cíle, dali jsme si velkou svačinku na rozkvetlé louce plné pampelišek. V cíli na nás opět čekaly Čarodějnice, a protože jsme rozluštili záhadu, kam se čarodějniceIMG-20210504-WA0009 Eufrozína chystá, měly pro nás připravenou malinkatou odměnu, která všem udělala radost. Záhadná slovíčka totiž zněla ,,Filipojakubská noc” – noc je od pradávna spojována s tajemnou silou a slétají se na ni čarodějnice ze všech koutů světa.

Celý výlet jsme si neskutečně užili. Děkuji všem, kteří se na přípravě podíleli, protože tohle malé dobrodružství jsme si už všichni opravdu zasloužili.

Za žáky a učitelky 1. tříd a speciálních tříd

Mgr. Bc. Ivana Klímová