Beseda s panem místostarostou Volfem

IMG_20180116_105342Ochrana přírody, recyklace a třídění odpadů jsou témata, která řeší během celého školního roku recyklační hlídka z 5.B třídy. V rámci recyklohraní vyzývali žáky školy, ale i veřejnost, ke správnému třídění baterií, tonerů, mobilů a drobného elektrozařízení, aby šetřili stále vzácnější přírodní zdroje. A protože se začali zajímat o problematiku třídění hlouběji, pozvali si na besedu i pana místostarostu města Miroslav, pana Volfa. Připravili si pro něj spoustu zajímavých dotazů a on sám se divil, co všechno je trápí, co mají v plánu a do čeho všeho se hodlají zapojit a s jakým odhodláním jsou připraveni a ochotni pomáhat chránit přírodu. Aktivitu žáků náležitě odměnil sladkými dobrotami a žáci se mu zase pochlubili spoustou fotografií, videozáznamů ze svých projektů, výtvarnými pracemi a především 2D a 3D mapou města Miroslavi, kam zaznamenávali jednotlivá stanoviště kontejnerů na třídění odpadů a místa, kam mohou obyvatelé města nepotřebný odpad odkládat. S panem místostarostou jsme se dohodli na další spolupráci a co nevidět nás čeká v rámci celorepublikové akce „Ukliďme si svět“ projektový den zaměřený na úklid všeho, co „upadlo“ návštěvníkům při procházkách nádhernými zákoutími malebné přírody na Markově kopci.

Recyklační hlídka 5.B třídy a tř. uč. Mgr. Jana Pavlů.