Barborková sobota 2023

V sobotu 2. prosince proběhla na hlavní budově ZŠ Miroslav tradiční akce s názvem Barborková sobota.

Na návštěvníky čekal bohatý program.

Celou akci zahájil pan učitel Ota Nožka se svými žáky z 5.A a 5.B třídy pěveckým vystoupením věnovaným sv. Barboře. Dále si malí i velcí návštěvníci na vánočním jarmarku zakoupili drobné dárky pro své blízké. Ve vánočních dílničkách si vyrobili různé ozdoby, např. hvězdičku z dřívek, andělíčky, mini betlém, vypalované ozdoby, Santova Rudolfa či svítícího sněhuláka.

Ve 14.30 a v 15.30 hodin přednášel pan Aleš Bednařík o kamenech zmizelých v Miroslavi. Ve vestibulu mohli návštěvníci přispět na sbírku k jejich realizaci tím, že si zakoupili tradiční židovské cukroví hamanovy uši, které připravili žáci naší školy.

Po námaze se odměnili a posilnili v naší kavárničce, kde byli připraveny sladké a slané dobroty, které připravili naši žáci se svými rodinami, za což jim děkujeme.

Celá škola byla vyzdobena netradičními vánočními stromečky, které vyrobili žáci v hodinách výtvarné výchovy.

Při příchodu i odchodu se návštěvníci prošli v  parčíku Komenského před naší školou, kde opět vyrostl vánoční les. Na jeho výzdobě se podílel každý žák naší školy tím, že vyrobil jednu ozdobu.

Za realizaci této krásné akce děkujeme kolektivu  zaměstnanců školy, pedagogům, asistentům, ale také provozním zaměstnancům, paní uklízečkám a školníkům.

Mgr. Jana Kadlecová

HTML galerie Zonerama