Alex z 2.B

Ne, opravdu se nejedná o nového žáčka naší třídy, i když jeden, Nazar z Ukrajiny, k nám po prázdninách přišel. Jde o vodní želvu, která s námi ve třídě žije už druhým rokem a učí žáky, jak se k ní mají chovat a hlavně to, že každý živý tvor potřebuje každodenní péči. Prázdniny trávil na dovolené u naší žákyňky Sárinky, která mu, společně s její maminkou, zařídila úplně nový skleněný domov. Letos se už musí sami žáci, Ukliďme Česko19 034samozřejmě pod dohledem   p. učitelky, postarat o pravidelný přísun potravy,   o nezbytnou výměnu vody atd. Alex ve vyučování nevyrušuje, je rád, když jej navštěvují i žáci z jiných tříd a stal se běžnou součástí života třídy. Děti si s ním povídají, tvoří o něm věty, občas mu přinesou i nějakou tu laskominu v podobě čerstvé zeleninky. Kdo jste se s ním ještě neseznámili, přijďte, Alex i žáci z 2.B se těší na Vaši návštěvu.

Mgr. Jana Pavlů