ADVENTNÍ ČAS v 5.B

IMG_20171215_115807Adventní čas v 5.B trávili žáci nejen povídáním o vánočních zvycích a tradicích u nás a ve světě. Společně jsme se díky projektům, které žáci zpracovávali, podívali, jak se slaví Vánoce třeba v Africe nebo v Austrálii. Projekty o podnebných pásech nám umožnily nahlédnout do tropických deštných lesů, savan a pouští za papoušky a leguány , ale i do polárního podnebného pásu za tučňáky a ledními medvědy. Stihli jsme vyrobit i roztodivné vánoční ozdoby na vánoční stromek z recyklovatelných materiálů a nesmím zapomenout ani na výborné bramborové saláty, které žáci vyráběli doma sami pod přísným dozorem rodičů či prarodičů, aby si natrénovali správný pracovní postup do hodiny slohu. Nezapomněli jsme ani na pohyb a v hodinách tělesné výchovy jsme pilně trénovali na turnaj ve vybíjené. Poslední společné chvíle roku 2017 prožijeme ještě učením v „pyžamech“ a třešničkou na dortu bude vánoční besídka, kde se rozloučíme jen na pár dnů. Uvidíme se až v novém roce a proto i Vám přejeme klidné vánoční svátky a úspěšný celý blížící se rok 2018.

Mgr. Jana Pavlů a třída 5.B