Adaptační dny 6.ročníku 2020

Ani letošní školní rok nemohl pro šesté ročníky začít jinak, než tradičními adaptačními dny. Zázemí pro konání adaptačních dní nám poskytlo jako již každoročně, středisko volného času Miroslav, za což jim velmi děkujeme. Prima prostředí je základ a to jsme právě ve středisku volného času našli.IMG_20200907_140445_BURST11

Adaptační dny proběhly v pondělí 7.9., úterý 8.9. a ve středu 9.9. v pořadí 6.A. 6.B. A 6.C. společně s jejich třídními učiteli Kateřinou Mašovou (6.A.), Lenkou Biberlovou (6.B.) + paní asistentkou Silvií Redl a Lucií Binzarovou (6.C). Záštitu těchto dní měla na starost metodička prevence Karin Boháčová.

Po všechny tři rána jsme se sešli pozitivně naladěni. Hlavním cílem adaptačního dne je stmelit kolektiv a více se poznat. Začali jsme představováním kdo má co rád, co rád dělá. Poté jsme si zahráli na reportéry a snažili jsme se o sobě zjistit co nejvíce zajímavých informací. Postupně každý představil svůj objekt a společně jsme se snažili odhalit správnou totožnost daného objektu. Děti byly velmi kreativní a výsledek byl zdárný. Dále následovala hra, kdy třída komunikovala neverbálně a musela se seřadit postupně na lavičku podle velikosti či abecedy. Z počátku jim dělalo problémy domluvit se beze slov. Pro některé třídy to byl nepřekonatelný problém a tak se jim ve výsledku nepodařilo, aby všichni stáli na lavičce jako jeden muž. Budou muset ještě potrénovat, aby se jim podařilo se na lavičce vyhýbat tak, aby nepadali jako zralé hrušky.received_1218585671850406

Malá svačinka nás naladila na venkovní aktivity. Každý si našel svou oblíbenou hru mezi přetahovanou, HUTUTU, kapitánkou, všichni společně a podáváním míče v družstvu. Pořádně nám vyhládlo, a tak jsme všichni vyrazili na oběd nebo svačinku.

Po obědě jsme byli trošku unaveni, tak jsme se rozhýbali pomocí akční hry na molekuly. Abychom mohli spokojeně trávit a něco pěkného si z adaptačních dní odnést, tak jsme si vyrobili z papíru veliký strom. Na strom si každý vyrobil svůj list a vyzdobil si ho podle své fantazie a představivosti. Listy se nalepili na strom a bylo jich tam celkem tolik, kolik je žáků ve třídě. Strom s listy jim bude připomínat začátky, kdy se seznamovali, poznávali a stmelovali. Celý den jsme završili malým hodnocením a sladkou odměnou. Všichni byli unaveni, ale spokojeni. Myslím, že mohu za všechny napsat, že jsme si to společně užili a více jsme se poznali. A teď již všichni vyrážíme do boje s matematikou, fyzikou a jinými zapeklitými předměty.

Za všechny, Karin Boháčová