Naši prvňáčci

01Čtvrtek 1. září byl slavnostním dnem zejména pro děti, které šly do školy poprvé. Zahájení školního roku probíhalo v zasedací místnosti MěÚ v Miroslavi, kde prvňáčky, jejich rodiče, ale i prarodiče, přivítali ředitel školy Mgr. Jaroslav Máca, starosta města Ing. Augustin Forman a místostarosta pan Roman Volf. Novým žáčkům se představily i jejich třídní učitelky Mgr. Zdenka Novotná (1. A) a Mgr. Olga Široká (1. B). Pozdravit prvňáčky přišli i žáci druhých tříd, kteří si pro mladší kamarády připravili pěkný kulturní program. Celé slavnostní zahájení moderovala žákyně 6. ročníku Ivanka Veselá.

V závěru uvítacího ceremoniálu obdrželi prvňáčci plnou tašku dárečků od SLUNÍČKA z jednatelství České pojišťovny paní Ludmily Janíčkové, které všechny vítalo hned při vstupu na MěÚ. Mezi dárečky našly děti krásné tričko s logem sluníčka a nápisem Prvňáček 2016, pokladničku, pexeso, pastelky, bezpečnostní vestu, pásek, odrazku a ventilky. Za dárečky i finanční obnos v částce 1000,- Kč pro každou první třídu paní Janíčkové velmi děkujeme.

Po slavnostním zahájení se prvňáčci přemístili se svými třídními učitelkami do malé budovy školy, kde na ně čekaly připravené a vyzdobené třídy s dalšími dárečky v podobě učebnic, sešitů a dalších školních pomůcek. Poděkování patří i Papírnictví Kmentová za sponzorský dárek v podobě písmenkových omalovánek se samolepkami a bombičkového pera.

Třídní učitelky prvních tříd