Šifry malých prototýpků

Připomeneme-li si adventní čas, kdy jsme zapalovali svíčky na adventním věnci, vzpomeneme si určitě na chvíle čekání a těšení se na něco, co nám všem udělá radost a vykouzlí tu jedinečnouIMG_0282 atmosféru. Tento krásný čas si malí Prototýpci z 1.B zpestřovali  luštěním šifrovacích úkolů na každý den. Výsledkem každého úkolu bylo vždy smysluplné české slovo, které mělo spojitost s adventním děním. Šifry příjemně vyplňovaly alespoň malý kousek společného času rodičů a jejich dětí. Šifry mají rády společnost a vždy je větší zábava při společném luštění v rodinném mini týmu nebo ve třídě se spolužáky. Přiznávám, že jsme mnohdy museli nahlédnout i do nápovědy, ale ta radost dětí z objevení kouzelného hesla byla nepopsatelná. Nápady, kreativita, hledání řešení, to vše podněcuje, nejen u dětí, podnikavého ducha. A to je smyslem všech aktivit, které Prototýpci podporují a snaží se tím u dětí, především mladšího školního věku, trénovat divergentní myšlení, což je schopnost nacházet široké možnosti řešení problémů a hledat alternativní cesty. Děkuji proto všem rodičům, kteří svým dětem pomáhali rozvíjet jejich kreativitu a posouvají je tak neustále dál.

Mgr. Jana Pavlů