SVÁTEK ZEMĚ

Každoročně v dubnu slaví naše planeta Země svůj svátek. A tak jsme v přípravce přemýšleli, co jí přát, jaký dárek Zemi dát? Šetřit elektřinou, neplýtvat vodou a jídlem, udržovat kolem sebe pořádek aby byla krásná a zdravá. Pro někoho samozřejmá věc. Nakonec jsme to vymysleli! Zapojili jsme se do akce školy ve sběru starého papíru. Větší a těžší balíky nám pomohli odvézt rodiče auty. Ve škole jsme svázali balíčky nepotřebných výkresů, starých novin a katalogů, dali do batůžků na záda a vydali jsme se osobně odevzdat sběr před kulturní dům. Velcí kamarádi deváťáci nám balíčky zvážili a naházeli do velkých připravených kontejnerů. Cestou zpět do školy jsme přemýšleli, kolik stromů pomohla celá škola zachránit a kolik nových učebnic a sešitů by se vyrobilo z celkově nasbíraného starého papíru. Moc by nás to zajímalo. Všechno nejlepší, Země!

Sběrači z přípravky

HTML galerie Zonerama