Přespali jsme ve škole – 3.C

Čtvrtek 22. června 2023 byl pro 3.C ve znamení velkého dne plného dobrodružství. Ráno jsme se vydali do Znojma na Lasergame, což děti moc baví a rádi se sem vracíme. Ale nejdůležitější částí dne bylo dlouho očekávané přespání ve škole.  

V 17 hodin jsme se všichni sešli, rozložili karimatky a spacáky. V očích dětí byla vidět mírná nervozita, ale zmrzlina a dobrá nálada všechny chmury a pochybnosti rychle zahnala.  Při šiškované a živém pexesu v parku už nikdo nepochyboval, že by to nezvládl.  Následně nás čekala večeře v trávě. Řízečky od Vlastíkovy maminky zmizely jako mávnutím kouzelného proutku.

Chvilku jsme hráli společenské hry a nastal čas na večerní hygienu a pohádku Hotel Transylvania. Pak už jsme čekali, kdy se setmí, abychom vyzkoušeli, jakou máme odvahu při noční svíčkované. Pomyslnou stezku odvahy – projít školu po tmě jen při svíčkách a na konci se podepsat, zvládli naprosto všichni, i když to nebylo nic příjemného. A pak už všichni do hajan. Dobrou noc, dobrou noc, dobrou noc…… Tak už fakt dobrou noc…..dobrou noc. No, do půlnoci opravdu spali všichni a kdo říká, že „neee“, tak kecá. 

V 5.50 hodin – tuut tuut tuut tuut… budíček. Když už jsme vzhůru, tak nástup na rozcvičku. A šup, utíkáme ven v pyžamu. Rozcvička v trávě u družiny nás dokonale probrala. Může následovat ranní hygiena a úklid třídy. Uffff, už jen snídaně a hurá na koupaliště.

Takže neustálé počítání děti může začít. Ale velká výhoda byla, že jsme tam byli sami a patřičně jsme si to užili.

Děkuji ze srdce všem rodičům, že jsme měli co jíst a pít, že jsme mohli zažít něco nového a skvělého. A ještě jednou děkuji Nině Balážové, že do toho šla s námi. 

Mgr. Bc. Ivana Klímová

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1