Na konci listopadu se v naší škole konal již IV. ročník soutěže v lidové písni s názvem Miroslavský slavíček, který se snaží v dětech podpořit hudební tradice v oblasti folklóru a hledá i nové pěvecké talenty. Ti nejlepší zpěváčci 1. stupně ZŠ sólově zazpívali lidovou píseň před tříčlennou porotou. V tomto školním roce bylo do soutěže přihlášeno 36 zpěváků a zpěvaček, kteří prošli třídními koly a jejich výkony hodnotili pedagogové i hudebníci, jmenovitě Jan Hlaďo, Pavel Šareš a Pavel Kuda. Neměli to vůbec jednoduché, pro velký zájem se letos soutěžilo v pěti kategoriích podle ročníku. Děti překonaly počáteční trému a předvedly výborné výkony.
Kategorie 1. tříd
1. Anna Kočicová (1.B)
2. Barbora Chudobová (1.A)
3. Adriana Hemžalová (1.A)
Kategorie 2. tříd
1. Kateřina Suliková (2.C)
2. Magdaléna Fajmonová (2.A)
3. Liliana Božovská (2.A)
Kategorie 3. tříd
1. Ema Chudobová (3.A)
2. Adéla Šimšová (3.A)
3. Marina Jovanović (3.A)
Kategorie 4. tříd
1. Patrik Bartík (4.B)
2. Julie Drastíková (4.A)
3. Valerie Suchá (4.B)
Kategorie 5. tříd
1. Sofie Hráčková (5.B)
2. Sofie Outulná (5.B)
3. Adéla Bartáková (5.A)
Čestné uznání za svůj pěvecký výkon získaly: Karolína Ehrenbergerová (1.A), Eliška Jelínková (2.A), Anna Ševčíková (4.B)
Vítězům pogratulovala paní ředitelka Mgr. Jana Kadlecová a ceny sponzorované Sdružením rodičů předala organizátorka soutěže Mgr. Jana Benešová. Ti nejlepší zpěváčci postupují do okresního kola a naši školu budou reprezentovat s lidovou písničkou v soutěži Znojemský slavíček, která se uskuteční koncem března 2025.
Mgr. Jana Benešová
HTML galerie 1