Miroslavská exkurze

Kdy byla postavena naše škola?

Kdy byla Miroslav povýšena na městečko?

V jaké nadmořské výšce se nachází Markův kopec, nejvyšší bod Miroslavi?

Hledání odpovědí na tyto otázky a další úkoly byly náplní pěší exkurze po Miroslavi, Miroslavských kopcích a památnících obětem 1. světové války. Na tuto exkurzi vyrazili 6. ročníky v malých skupinách v doprovodu vyučujících ve čtvrtek 21. 9. 2023. Šesťáky čekalo 7,5 kilometrů, 7 stanovišť, krásné počasí a škola hrou v přírodě.

Překvapivé bylo objevení strašidelné místnosti na zámku, kde si mohou ušlí pocestní odpočinout a občerstvit se. Příjemná byla krásná vyhlídka z Markova kopce na Miroslav a nejbližší okolí. Nečekané bylo zjištění, že by žáci příště uvítali i delší trasu. A protože má  Miroslav stále co nabídnout, kdo ví, možná budoucí žáky 6. ročníků čeká delší trasa.

Poděkování patří paní Lie Ryšavé za zpřístupnění židovského hřbitova a všem, kteří byli při realizaci exkurze nápomocni. Mgr. Adéla Hlávková

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1