Po roce opět na horách

Naši žáci vyrazili na lyžařský kurz do Orlických hor. Jezdíme na chatu Jedlová blízko obce Deštné. Letos vyrazilo 60 žáků v doprovodu sedmi pedagogů a zdravotnice. Sněhové podmínky byly téměř ideální, počasí si s námi lehce zahrávalo. Zažili jsme trochu větru, deště, sněhu a sluníčka. Za chatou bylo sněhu málo, takže jsme každé ráno nasedali do objednaného skibusu a vyráželi na 2km vzdálenou sjezdovku. Více jak polovina žáků stála na lyžích poprvé, takže nás čekala spousta práce s výcvikem. O to radostnější byl pokrok, který jsme každý den viděli. Ti, kteří jezdili na vleku si lyžování náležitě užívali. Bohužel jsme měli dva úrazy, což trochu zastiňuje celkovou spokojenost s kurzem. Náš běžný den začínal v sedm hodin, o půl osmé byla snídaně, pak jsme jeli na svah a kolem druhé jsme mívali oběd. Po odpoledním klidu byl čas na hry, pingpong a po večeři bývala přednáška nebo film a denní rozkaz na další den. Večerní program měli střídavě jednotlivé třídy a nápady na zábavu byly opravdu originální. Po programu probíhala diskotéka, která tentokrát neměla tolik aktivních účastníků, tak třeba příště. Jeden den jsme se shlédli videa z kamery, kde se mohl každý vidět a porovnat svůj styl a ve zbytku týdne jej vyladit. Každým rokem se náklady na kurz zvedají, proto patří velký dík obcím, které na kurz přispívají a je možné taky žádat o příspěvek u pojišťoven. Děkujeme městu Miroslav za příspěvek 3000 Kč pro všechny miroslavské žáky, kteří byli na lyžařském kurzu poprvé. Naše škola má taky vlastní lyžařské vybavení, na které přispívá sdružení rodičů a tím také snižuje náklady na kurz. Věřím, že si všichni odvážejí pěkné vzpomínky a příští rok se zase s některými uvidíme na svahu.

Vedoucí kurzu Dostál Marek

HTML galerie Zonerama