Liška Coco v Miroslavi

Vzdělávací agentura POCHOP (POznej, CHápej, OPatruj) vznikla na jaře roku 2016. Byla založená sokolníky, myslivci a ochránci přírody. Nabízí školám i školkám netradiční výukové programy. Základem všech je zážitek – děti na vlastní oči uvidí lišku, sovy, vlka, na vlastní kůži zažijí procházku přírodou, pozorování stop zvířat ve svém okolí, samy si zkusí nechat přilétnout dravce na ruku. Tentokrát přijela za miroslavskými žáky z 1. stupně a za dětmi mateřských škol Sluníčko a Pastelka ochočená liška Coco se svým majitelem, panem Radomilem Holíkem. Kde tato u nás velmi rozšířená šelma žije, co dokáže ulovit, proč je oproti zažitým představám užitečná a jak je to s jejím vztahem k lidem a člověka k ní – to vše byly zajímavé náměty na diskuzi s dětmi, které otevírají aktuální problémy naší přírody. A nejen dětem se toto živé setkání opravdu moc líbilo.

Mgr. Jana Pavlů

HTML galerie Zonerama