Hledali jsme Elektrosaura

V novém úkolu z oblasti recyklohraní se zaměřujeme na téma třídění a recyklace elektra a vyzýváme žáky, aby se pustili do pátrání po starých, nepoužívaných nebo nefunkčních elektrospotřebičích, které se bez užitku povalují v domácnostech. Letos, opět díky našemu nejlepšímu sběrači ze třídy 5.B, Vojtěchu Vlčkovi, jsme dokonce sesbírali i 200kg starých vybitých baterií a v celkovém hodnocení v projektu Recyklohraní se tak i prostřednictvím plnění jednotlivých úkolů, při kterých nám pomáhají také děti z MŠ Sluníčko, právě nacházíme na 12. místě v kraji. A to ještě zdaleka školní rok nekončí.

Naším cílem je vést děti k přemýšlení nad vlastním chováním a nad tím, jak k vysloužilým elektrospotřebičům přistupují doma v jejich rodinách. Připomínáme, že vysloužilý elektrospotřebič nemusí nikde překážet a už vůbec to není nepotřebný odpad. Naopak – pokud ho předáme k recyklaci, poslouží nám jako zdroj cenných surovin. A čím dříve tak uděláme, tím lépe.

Aby úkol děti bavil, příběh je „zabalen“ do hledání Elektrosaura. Děti mají za úkol doma vyhledat a vyfotit nejstarší elektrospotřebič. Ve třídě pak vyberou ten úplně nejstarší, který se stane třídním Elektrosaurem. Hledání Elektrosaura je však jen jednou z aktivit úkolu – v dalších si připomínáme, proč je důležité třídit a recyklovat elektro a jak na to. 

Mgr. Jana Pavlů

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1