Zlatá srnčí trofej 2017

Během víkendu 19. – 20. května se v krásném prostředí Národního parku Podyjí v obci Čížov opět po roce uskutečnilo okresní kolo přírodovědné soutěže mladých přátel myslivosti a ochrany přírody s názvem Zlatá srnčí trofej. Soutěže se zúčastnilo 54 dětí ze Znojemska a Základní školu Miroslav reprezentovalo 7 žáků a žákyň ve třech kategoriích. Většina žáků navštěvuje Myslivecký kroužek při SVČ Miroslav, kde se celoročně nZaltá srnčí trofej 2017a tuto soutěž připravují a letos si vedly opravdu výborně. Soutěž probíhá dva dny. V pátek odpoledne soutěžící čekala praktická zkouška, tvořená stezkou národním parkem a poznávačkou bylin, stromů, pobytových stop zvěře, zbraní, loveckých psů a trofejí. Po náročné stezce přišel vhod večerní táborák a po setmění stezka odvahy. V sobotu dopoledne děti vyplnily znalostní testy a po testech je přišli navštívit kynologové s loveckými psy a sokolník se svými dravci. Po obědě a trubačském „Halali“ všichni nastoupili k vyhlášení výsledků.

Umístění našich žáků:

Kategorie A (3. – 5. ročník ZŠ) :

1. místo  Natálie Pavlů   (3.B), 4. místo Naďa Benešová (3.A) a na 8. místě se umístila Markéta Janderová (4.A).

Kategorie B (6. – 9. třídy ZŠ):

1. místo Jana Tesařová (8.C)  a výborně se umístil i Jakub Březina (7.A).

V nejmladší kategorii tzv. Pozorovatelů (MŠ, 1.-2. ročník ZŠ) úspěšně soutěžili Jáchym Pelán (2.B) a  Lenka Benešová (1.A).

Ti nejlepší ze Znojemska postupují do národního finále, které se letos koná v jihočeské Horní Plané o letních prázdninách formou 14denního tábora. Z našich žáků postoupili do finále: Natálie Pavlů, Naďa Benešová, Jana Tesařová a Jakub Březina.

Gratulujeme a přejeme hodně štěstí ve finále!

                                                                                                    Mgr. Jana Benešová

Zlatá srnčí trofej 2016

Během víkendu 20. – 21. května se v krásném prostředí Národního parku Podyjí v obci Čížov uskutečnilo okresní kolo přírodovědné soutěže mladých přátel myslivosti a ochrany přírody s názvem Zlatá srnčí trofej. Naši školu reprezentovalo 5 žáků a žákyň ve dvou kategoriích. DSC05861
V pátek odpoledne děti absolvovaly poměrně dlouhou stezku národním parkem, kde musely poznat přibližně sto bylin a stromů, dále pobytové stopy zvěře. Po náročné stezce přišel vhod večerní táborák. V sobotu dopoledne děti vyplnily znalostní testy a po testech je přišli navštívit kynologové se svými loveckými psy. Po obědě a trubačském „Halali“ jsme nastoupili k vyhlášení výsledků.

V nejmladší kategorii tzv. Pozorovatelů (MŠ, 1.-2. ročník ZŠ) se naši žáci umístili následovně: 3. místo – Natálie Pavlů (2.B), 4. místo – Naďa Benešová (2.A), 8. místo – Jáchym Pelán (1.B).

V kategorii 6. – 9. tříd ZŠ:                                                                                                                                                   se umístil na 5. místě – Jakub Březina (6.A) a  na úžasném 1. místě – Jana Tesařová (7.C), která zároveň postupuje do národního finále, které se uskuteční v červenci v Bílé (okres Frýdek-Místek). Gratulujeme a přejeme hodně sil a štěstí ve finále!IMG_0464
DSC05864

Děti na soutěž doprovodila Mgr. Jana Benešová.