Červen ŠD

Poslední měsíc ve školním roce jsme si opravdu užili. Sluníčko nám přálo, a proto jsme většinu času trávili venku. Navštívili jsme Miroslavské hasiče, kteří pro nás měli nachystaný hezký program, za který velice děkujeme. Při putování za zvířátky jsme navštívilismart. Agrodružstvo Miroslav, zaměstnancům děkujeme za prohlídku a poučný výklad. Malovali jsme ne jen na chodník, soutěžili v různých disciplínách, upekli jsme si přívěsky. Zašli jsme si na zmrzlinu a na ledovou tříšť. Nezapomněli jsme tatínkům nachystat překvapení ke dni otců.  Užili si hudební odpoledne, plné tance, hádanek, zpěvu a sladkého melounu. Těšíme se na nový školní rok.

 Děti a vychovatelky ŠD

Květen ŠD

V květnu nám přálo počasí a proto jsme většinu času trávili venku. Sportovali jsme, hráli různéIMG_20220503_130920 hry, navštívili dopravní hřiště, chodili na procházky a také jsme si něco vyrobili. Přichystali jsme dárky pro maminky ke dni matek. Tvořili jsme z pryskyřice, malovali zámek a také erb města. Bylo toho opravdu hodně.

smart

Informace pro rodiče dětí navštěvujících ŠD

Blíží se období, kdy budou ukončovány kroužky, které vaše děti navštěvuji ( ZŠ, SVČ, ZUŠ).ProtoIMG_20220516_121220 připomínáme rodičům dětí, které chodí do školní družiny, aby nezapomněli písemně informovat paní vychovatelku příslušného oddělení o změnách odchodů ze ŠD.

Duben v ŠD

V dubnu jsme toho stihli opravdu hodně. Oprášili jsme znalosti dopravních značek, věnovali se naší planetě, povídali si o kosmonautech, pozorovali ptactvo a přírodu jak se mění a nezapomněli jsme ani na velikonoce. Společně s maminkami a babičkou jsme upekli pár slaných šneků. Pustili jsme se do tvoření z epoxidové pryskyřice aIMG_20220422_063643 velice se nám to daří. Touto cestou bych chtěla poděkovat rodičům dětí z 3. oddělení školní družiny, kteří nás podpořili finančním příspěvkem. Vážíme si vaši podpory a doufáme, že se vám výrobky dětí líbí. Děkujeme. Nzávěr měsíce nás čekala Čarodějnická bojovka, plněním úkolů jsme si vybojovali sladkou odměnu.

Březen ŠD

V březnu jsme svými výrobky a tvořením přivolávali jaro. Sázeli jsme rajčátka, chodili jsme na procházky pozorovat rozkvetlé zahrádky a užívali si slunečné dny na družinové zahradě.smart

Lovci Podnikavých duchů

Děti za 4.oddělení školní družiny se zapojily do celoroční hry Lovci PODNIKAVÝCH duchů. Každé úterý se tak pohybují ve světě, kde štěstí přeje připraveným a kde úspěch a odměna čekají pouze na ty, kdo se o ně zaslouží! Pod vedením paní vychovatelky se učí udělat si na věc vlastní názor, vyjednávat s druhými, bránit seIMG_20211102_143855 manipulaci, zvládat projevy svých emocí, hledat řešení problémů, pracovat v týmu, využívat kreativní techniky pro hledání nových nápadů i využívat své fantazie.

Při této celoroční hře u sebe děti rozvíjí soubor vlastností a dovedností, které jsou typické pro podnikavou osobnost. Posilují vlastnosti samostatně uvažujícího člověka, který si dokáže poradit v různých životních situacích a hledá příležitosti pro uplatnění vlastních schopností a vizí.

„Už jsme ulovili ducha, který se jmenuje Komun – je to Duch komunikačních dovedností, pán aktivního naslouchání a schopnosti vyjednávání. Je to mistr podání ruky a očního kontaktu. Vyskytuje se v jeskyni Krubera. Poznáte ho podle cvikru a trychtýře naslouchání.

Ještě nás čeká ulovit Asertínu, Emu a Týmu. Copak si na nás asi připravili???“

Lada Vostalová

Leden v ŠD

Hned na začátku jsme se dověděli, kdo jsou Tři králové, odkud se vzali a co přinesli. Uspořádali jsme turnaj ve stolních hrách, který jsme si užili. Povídali si o tom, jak by mohloIMG_20220126_080943 vypadat město budoucnosti.  Naučili se psát pohled, vytvořili si vlastní známku a dověděli jsme se co vše je náplní práce zaměstnanců pošty.

Prosinec v ŠD

Ať poselství této tajemné vánoční noci,
poselství pokoje a lásky, naplní životIMG_20211210_130632
nejen o vánočních svátcích,
ale i ve všech dnech nového roku!

Krásné svátky vánoční a šťastný Nový rok

Děti a vychovatelky ŠD

Listopad v ŠD

Listopad je za námi a vánoce se rychle blíží. Proto se pojďte podívat, co vše jsme dělali. Bylo toho opravdu hodně. Pekli jsme lahodnou buchtu a medové perníčky. Svatému Martinovismart jsme vyrobili bílého koně. Užili si první sníh a vyzdobili jsme si družinku. Neradi bychom na něco zapomněli, tak vám to fotky řeknou za nás.

Děti a vychovatelky ŠD

Míč je náš kamarád

Děti z prvního a čtvrtého oddělení školní družiny se zapojily do projektu Brněnského svazu malé kopané „Sportovní trenéři a fyzioterapeuti do škol“. Každou středu tak budeme trénovat práci s míčem pod vedením trenéra Petra Švancary.smart

Říjen ŠD

Říjen ve školní družině byl zalitý sluncem a my si užili každý den naplno. Ať už to bylo na procházce, na družinové zahradě, nebo malováním a tvořením v našich třídách. Uspořádali jsme žertovnou olympiádu, při které jsme si užili spoustu legrace. Zapojili jsme se, dosmart projektu Můj strom a vytvořili jsme krásné obrazy stromů, které byly vystaveny na Markově kopci a kolem družinové zahrady. Také jsme si vyráběli ježky, jak z papíru, tak z přírodních materiálů. Vytvářeli jsme obrazy z kaštanů a listí. A spoustu dalších pěkných věcí. Moc se těšíme, co nám přinese další měsíc.

Děti a vychovatelky ŠD

ŠD Září 2021

Začátek školního roku ve školní družině byl plný tvoření, kreslení a zábavy. Hodně nám přálo sluníčko, tak jsme trávili spoustu času venku. Jeden z takových dnů jsme si zpříjemnili výtvarnou akcí ,,Svět očima dětí“ kdy nás navštívil LVÍČEK z Genereli české pojišťovny, se kterou pravidelně spolupracujeme. Kreslili jsme křídami před naší družinou a školou mnoho veselých obrázků a soutěžili si v házení míčků na cíl. Na závěr nás čekala sladká odměna. Poslední zářijový týden jsme věnovali hasičům a všemu co k jejich práci patří. Součástí celodenního projektu nazvaného ,,Hóóóřííí!“ byla návštěva místní hasičské zbrojnice, kde nás provedli místní dobrovolní hasiči, pan Jiří Kozina, Karel Malý a David Kalčík. Moc se nám tosmart líbili, protože jsme měli možnost proniknout do světa hasičů. Dozvěděli jsme se spotu nových věcí o práci těchto hrdinů všedního dne. Všichni jsme si tyto akce užili, pobavili se a těšíme se na další společné aktivity ve školní družině.

 Děti a vychovatelky ze školní družiny

Léto nekončí – školní družina 2019

První dva týdny  nového školního roku jsou za námi, a díky tomu, že nám počasí přálo, jsme si každý den, mohli připomínat léto.  Proto jsme většinu času trávili venku, kde jsme hráli různé hry. Míčové hry jako je fotbal, nebo vybíjená nás baví nejvíce. Učili jsme se chodit na chůdách a hráli si v pískovišti. Stihli jsme si něco vyrobit i namalovat obrázky.

69993728_384745099088928_9163942282322247680_n

Ze školní družiny – září 2018

Třetí školní týden v naší školní družině proběhly dvě velké akce. V úterý jsme IMG_20180921_134235MALOVALI NA CHODNÍKU se Sluníčkem z České pojišťovny, která nám věnovala materiál a odměny. Během dvou hodin se chodníky kolem školy rozzářily kresbami dětí a dělaly radost nejen jim, ale i všem kolemjdoucím.

 V pátek jsme se vydali do Hasičského domu, kde nás mile přivítali, vše nám ukázali a trpělivě odpovídali na otázky dětí. Každý si mohl vyzkoušet oblečení, přilbu i stříkání z hadice.  Tím jsme zahájili projekt „ABY NIKDE NEHOŘELO“, ve kterém jsme se věnovali tématu bezpečného zacházení s ohněm.

Obě akce jsou již tradiční, těšíme se na ně, protože přinesou dětem vždy něco nového.

Za spolupráci děkujeme České pojišťovně v zastoupení paní Ludmily Janíčkové a Veroniky Janíčkové a místním dobrovolným hasičům, především bratrům Kozinovým, panu Kondlerovi a panu Karlovi za vynikající spolupráci.

 Vychovatelky školní družiny.