Florbal

V prosinci se žáci 8. – 9. třídy zúčastnili florbalového turnaje, který se konal ve Znojmě. Po Florbal 1dobrých výkonech skončili ve skupině stejně jako mladší kategorie třetí. Výsledky: ZŠ Miroslav – ZŠ JUDr. Mareše 1:3, ZŠ Miroslav – ZŠ Přímětice 2:0 , ZŠ Miroslav – ZŠ Prosiměřice 3:2, ZŠ Miroslav – ZŠ náměstí Republiky 0:2. Střelci branek: Demuth A., Horák V. 2x, Janků A. 2x, Vala R. Dále školu reprezentovali Stašek K., Hanzel T., Drzymalla B., Pitra L., Kopřiva Č., Plechatý A., Hefr A.

                                                                                                         Za ŠSK Mgr. Marek Dostál

Florbal

V říjnu se žáci 6. – 7. třídy zúčastnili florbalového turnaje, který se konal ve Znojmě. Florbal 2Po pěkných výkonech skončili ve skupině třetí a velmi dobře reprezentovali naši školu nejenom po sportovní stránce. Výsledky: ZŠ Miroslav – ZŠ JUDr. Mareše 3:6, ZŠ Miroslav – ZŠ Mládeže 1:9, ZŠ Miroslav  ZŠ Šumná 11:0. Střelci branek: Dúbrava A. 7x, Ludvík T. 2x, Horák M., Čudan Š., Hlávka D., Sobotka M., Slezák L., Robl D. Školu reprezentovali také Dúbrava J., Huber R.

Za ŠSK Mgr. Marek Dostál

Florbal

8.1. se naše škola zúčastnila turnaje starších chlapců. Ve skupině jsme měli 3 týmy a hrálo se systémem každý s každým. První utkání jsme po bojovném výkonu remizovali 2:2 se ZŠ JUDr. Mareše, druhé utkání bylo velice tvrdé a nepříjemné, protože protivníkem byli hokejisti ze ZŠ Pražské a chvílemi si pletli florbal s hokejem. Toto utkání soupeř jednoznačně vyhrál 9:0, ale výsledek vypadá krutěji než naše předvedená hra. Poslední utkání se ZŠ Olbramovice bylo docela vyrovnané, ale kluci prokázali lepší souhru i zakončení a zvítězili 5:1. Školu reprezentovali Hanzel T., Jobánek R., Hořčica M., Čudan Š., Drzymalla B., Horák V., Stix O., Málek L., Huraj L., Nejedlý B., Lorenc J., Březina J. Klukům děkuji za výbornou reprezentaci školy a přeji jim ať je florbal baví.

                                                                                              Mgr. Marek Dostál

Postup do finále

IMG_20181122_080948V listopadu se konalo okresní kolo ve florbalu žáků 6.-7. tříd. Hrálo se ve třech skupinách, ze kterých postupoval vítěz a nejlepší tým ze druhého místa. To se nakonec podařilo našim klukům. Ale postupně, ve skupině jsme sehráli dvě utkání. Porazili jsme Šanov 7:1 a utkání se znojemskou školou ZŠ náměstí Republiky jsme prohráli 4:0. Nakonec celkové skóre stačilo k postupu do finále, ve kterém jsme byli jediná mimo znojemská škola. Kluci mohli těžko držet krok s fyzicky i technicky lépe připravenými soupeři, ale nevzdávali se a určitě zanechali dobrý dojem. Výsledky finále: 10:0 se ZŠ náměstí Republiky, 10:2 ZŠ Mládeže a vyrovnaný zápas 4:3 se ZŠ Pražská. Celkovým vítězem se stala sportovní škola ZŠ Mládeže a bude reprezentovat znojemský okres ve finále v Pohořelicích. Kluci skončili na celkovém čtvrtém místě. Naším nejlepším střelcem byl Radim Vala. Poděkování za přípravu hráčů patří panu učiteli J. Martínkovi, který vede kluky na trénincích. Naši školu reprezentovali Pitra L., Kopřiva Č., Hefr A., Hanzel T., Demuth A., Stašek K., Plechatý A., Čudan Š., Vala R.,  Dúbrava A. a J. Všem klukům děkuji za výbornou reprezentaci školy a přeji jim hodně sportovních úspěchů.

                                                                                                                    Mgr. Marek Dostál

Florbalový turnaj ve Znojmě

IMG florbal staršíMezi oblíbený sport už delší dobu patří florbal. Kluci trénují pod vedením pana J. Martínka. Výběr hráčů byl proto zaměřen hlavně na tyto chlapce. Hraje se systém několika skupin, ze kterých vítězové postupují do okresního finále. Chlapci starší kategorie hráli 9.11. a po slušných výkonech získali výhru nad ZŠ Přímětice 2:0, remízu se ZŠ Vrbovec 3:3 a prohráli s Gymnáziem 2:3. Střelci branek Říha M. 2x, Jobánek R. 2x, Krontorád M. 2x, Hladík R. Další hráči kteří reprezentovali školu byli Uher M., Losík T., Počarovský J., Vančura M., Hořčica M., Stix O., Veselý J.

IMG florbal mladší Chlapci mladší kategorie hráli 28.11. a po velmi pěkných a vyrovnaných výkonech porazili ZŠ Přímětice 5:1 a prohráli se ZŠ Šumná 3:5. Střelci branek Kopřiva Č., Stašek K., Plechatý A. 2x, Horák V. 4x. Další hráči kteří reprezentovali školu byli Demuth A., Hanzel T., Hefr A., Drzymalla B., Huraj L., Vala R., Pitra L.

Všem klukům děkuji za velmi dobrou reprezentaci školy a přeji jim, aby je sport nadále bavil.

Za ŠSK Mgr. Marek Dostál

Florbal ve Znojmě

Stejně jako starší kategorie, tak i mladší žáci měli svůj turnaj ve Znojmě, který se konal 9.12. 2016. Do skupiny nám byly nalosovány ZŠ Šumná, kterou jsme porazili 4:3. Se ZŠ náměstí republiky jsme prohráli 5:1 po poločase 1:1, kdy nás soupeř ve druhé půli jasně přehrál. Poslední zápas byl dlouho vyrovnaný, nakonec jsme prohráli 2:1 a obsadili 3. místo ve skupině. Střelci branek: Horák V., Jobánek R. 2x, Hořčica M. 2x, Svoboda R. Klukům děkuji za dobrou reprezentaci školy a doufám, že to pro ně byla cenná zkušenost a užili si hru. Školu reprezentovali Horák V., Jobánek R., Hořčica M. , Svoboda R., Krontorád Martin, Krontorád Marek, Skalický F., Uhlíř T., Drzymalla B., Lorenc J., Drozd M., Stix O.

Za ŠSK Dostál Marek

Okresní kolo ve florbalu

Kluci 8.-9. ročníku sehráli 11. listopadu ve  Znojmě dva zápasy ve skupině. Většina z nich chodí do kroužku florbalu a tak měli možnost změřit síly se znojemskými týmy. První zápas se ZŠ JuDr. Mareše byl velmi vyrovnaný. Vedli jsme už o dvě branky nakonec ale soupeř vyrovnal a dal šťastnou branku, která nás bohužel stála postup ze skupiny. Konečné skóre bylo 4:3. V dalším zápase už hráli kluci s lehkostí a uvolněně a s chutí si zahráli. Zvítězili nad gymnáziem  v poměru 6:1. Branky stříleli Marek F. 3x, Krontorád M. 3x, Pelc P, Počarovský J., Ryšavý L. Školu reprezentovali Krul L., Marek F., Pelc P., Krontorád M., Počarovský J., Vančura M., Tvrdik V., Mikeš J., Ryšavý L., Losík T. Děkuji chlapcům za dobrou reprezentaci školy.

Za ŠSK Marek Dostál

Okresní finále ve florbalu

IMG_ finále florbal 14.1. 2016Ve čtvrtek 14.1. 2016 se ve sportovní hale ve Znojmě sjely nejlepší celky ze skupin včetně naší školy. První zápas jsme zaslouženě remizovali se ZŠ Přímětice 3:3 (Marek 3x). Druhý zápas se ZŠ Pražská Znojmo byl mnohem těžší a byl v jednoznačném duchu, protože soupeř nás přehrával ve všech činnostech a zvítězil 6:0. Třetí zápas se nám herně nevydařil a prohráli jsme se ZŠ JUDr. Josefa Mareše Znojmo 4:2 (Škuta, Čech). Nejzajímavější a nejpovedenější zápas jsme sehráli s posledním soupeřem ZŠ náměstí Republiky Znojmo. Celý zápas se skóre měnilo a po divoké přestřelce se soupeři rozešli smírně po remíze 5:5 (2x Čech, Marek 3x). Poslední branka padla 2 sekundy před koncem do soupeřovy branky a kluci ukázali, že zápas končí až se závěrečným hvizdem rozhodčího. Celkový výsledek je tedy 5. místo na znojemském okrese za což patří klukům velké poděkování a přeji jim ať jim sport přináší zážitky, hlavně ty pěkné. Školu reprezentovali Kopečný J., Muška V., Marek F., Škuta P., Pelc P., Habrle R., Čech O., Krul L., Hrb F.

Za ŠSK Miroslav Dostál Marek

Okresní kolo ve florbalu Znojmo

Ve Znojmě se v prosinci odehrály zápasy ve skupinách v rámci okresu. V naší skupině, která se hrála 3.12. v mladší kategorii, se ZŠ Miroslav umístila na 3. místě, po jedné kontumační  výhře nad Vémyslicemi, remízou 2:2 s Příměticemi (Krontorád M., Mikeš J.) a prohrou nad ZŠ Pražská 2:1 (Krontorád M.). Kluci sehráli velmi vyrovnaná utkání a jen malá efektivita ve střelbě jim zabránila v postupu ze skupiny. Školu reprezentovali Losík T., Uher M., Krontorád M., Veselý J., Mikeš J., Počarovský J., Vančura M., Jiřikovský L., Hladík R., Stix O., Jobánek R.

To co se nepovedlo v mladší kategorii se povedlo v kategorii starší a to o týden později 10.12. Po výhrách 2:0 nad ZŠ Mládeže Znojmo (Marek F., Habrle R.), 3:1 nad Vémyslicemi (Habrle R. 2x, Marek F.) a 8:0 nad ZŠ Šanov (Muška V. 2x, Čech O., Marek F. 3x, Habrle R., Škuta P.) jsme zaslouženě postoupili do okresního finále, které se bude hrát 14.1. ve Znojmě a kde si změří síly všech pět vítězů skupin. Gratulujeme a přejeme klukům hodně sportovního štěstí ve finále.

                                                                                                                                                 Za ŠSK Marek Dostál

Okresní kolo ve florbalu – starší kategorie – 12.12.2014

Týden po mladší kategorii následoval turnaj starších žáků.

Prvním soupeřem byla ZŠ Šumná, která prohrála svůj předchozí zápas 13:0. Vstup do zápasu se však soupeři povedl lépe a první půli vyhrál 2:0. Do druhé půle se udělalo několik změn, což vedlo k větší aktivitě a otočení výsledku na konečných 4:3 v náš prospěch. Střelci branek byli Patočka T., Priml P. 3x.

Druhý zápas se znojemskou školou JUDr. Mareše byl opět vyrovnaný a velmi dramatický, protože se hrálo o celkového vítěze skupiny. Nakonec po velmi obětavém a bojovném výkonu náš tým prohrál 3:4, takže jsme obsadili 2. místo ve skupině. Střelci branek – Schubert J., Vacek M., Žák F.

Děkuji klukům za výbornou reprezentaci školy a týmové pojetí. Školu reprezentovali: Schubert J., Vacek M., Žák F., Patočka T., Priml P., Kratochvíl T., Pelc P.

Za ŠSK Dostál Marek

Okresní kolo ve florbalu

IMG_3649Dne 5.12. se chlapci naší školy zúčastnili okresního kola ve florbalu a ve skupině narazili na ZŠ Mládeže a ZŠ Šumná. V prvním zápase statečně vzdorovali kvalitnímu soupeři ze sportovní školy a poločas skončil 2:2. Bohužel soupeř po poločase ještě přidal na aktivitě a zaslouženě zvítězil 6:2. Střelci branek Marek F., Škuta P. Druhý zápas se ZŠ Šumná byl pro nás jednodušší, protože kluci od začátku soupeře přehrávali a předváděli pěknou kombinační hru a po zásluze zvítězili 6:2. Střelci branek byli Mikeš J. 2x, Počarovský J., Marek F. 2x, Krontorád M. Vítězem skupiny se stala ZŠ Mládeže, která postoupila mezi nejlepší čtyři, naši kluci obsadili druhé místo a patří jim poděkování za dobrou reprezentaci školy. Turnaje se zúčastnili: Marek F., Škuta P., Hrb F., Kopečný J., Ryšavý L., Krul L., Vančura M., Krontorád M., Mikeš J., Hladík R., Počarovský J.

                                                                                                                                    Za ŠSK Dostál Marek