Kloboukový den

3-2.tr.„Zítra do školy  čepici či klobouk vem!“
- hlásil nedávno školní parlament.
Chystáme pro vás “ KLOBOUKOVÝ DEN“.

Když jsme se 1. února učili,
různé pokrývky hlavy nás zdobily.
I když etiketa jasně říká
v místnosti být  bez kulicha,
my jsme si tento den užili
a na památku se i  fotili.

Mgr.Olga Široká

Projektový den školního parlamentu 27. – 28.6.2017

Ve dnech 27.-28. června se uskutečnila akce školního parlamentu, která měla za úkol zlepšit vztahy mezi 1. a 2. stupněm ZŠ. Děti byly rozděleny do skupinek po dvaceti napříč ročníky a za dozoru učitele obcházely celkem devět stanovišť. První den vyrazily liché ročníky a druhý den zase sudé. Původně byla akce plánovaná na Markově kopci, ale kvůli nepříznivému počasí se přesunula do blízkosti školy. Všechna stanoviště si pečlivě připravili členové školního parlamentu. Akce se povedla. Žákům se nejvíce líbilo stanoviště zaměřené na myslivost a stanoviště zaměřené na znalosti o Miroslavi, na dalších stanovištích žáci plnily úkoly o znalosti zvířat, chráněných rostlin, třídění odpadu, první pomoci, dvě stanovište měla sportovní zaměření a velice populární byla ochutnávka se zavázanýma očima.

Za organizaci děkujeme paní učitelkám Radce Holcrové a Lence Biberlové. Za fotodokumentaci děkujeme paní učitelce Janě Kadlecové.

Tým školního parlamentu :)

Přání ke Dni matek

flower-375720__180Dnes je ten krásný den,
je tu ten svátek.
Dnes je ten krásný den,
nastal Den matek.

Ony si to zaslouží,
za tu všechnu starost.
Pocit je nejhezčí,
když máš ze mě radost.

Ze všeho nejradši
mám svoji maminku.
Ale neboj se,
tebe mám taky ráda, tatínku!

Eliška Drahokoupilová, 6.A