Červen ŠD

Poslední měsíc ve školním roce jsme si opravdu užili. Sluníčko nám přálo, a proto jsme většinu času trávili venku. Navštívili jsme Miroslavské hasiče, kteří pro nás měli nachystaný hezký program, za který velice děkujeme. Při putování za zvířátky jsme navštívilismart Agrodružstvo Miroslav, zaměstnancům děkujeme za prohlídku a poučný výklad. Malovali jsme ne jen na chodník, soutěžili v různých disciplínách, upekli jsme si přívěsky. Zašli jsme si na zmrzlinu a na ledovou tříšť. Nezapomněli jsme tatínkům nachystat překvapení ke dni otců.  Užili si hudební odpoledne, plné tance, hádanek, zpěvu a sladkého melounu. Těšíme se na nový školní rok.

 Děti a vychovatelky ŠD

Květen ŠD

V květnu nám přálo počasí a proto jsme většinu času trávili venku. Sportovali jsme, hráli různéIMG_20220503_130920 hry, navštívili dopravní hřiště, chodili na procházky a také jsme si něco vyrobili. Přichystali jsme dárky pro maminky ke dni matek. Tvořili jsme z pryskyřice, malovali zámek a také erb města. Bylo toho opravdu hodně.

smart

Netradiční dárek pro maminku

IMG_8339Minulý čtvrtek jsem si k sobě do dílny vzala pár dobrovolnic, které rády tvoří. Děvčata z družiny (4. odd.) si vyzkoušely práci s kreativním vypalovacím perem a vytvořily maminkám k svátku krásné dřevěné podtácky.

Práce s vypalovacím perem není lehká, ale holky to zvládly na jedničku! Co myslíte? Další fotky jsou zde.

Líbilo se maminkám? :-)

Ing. Veronika Adámková

Duben ve ŠD 4

WhatsApp Image 2022-05-09 at 10.13.31 (4)V dubnu jsme s dětmi z družiny čtvrtého oddělení vítali jaro a chystali se na Velikonoce. Děti vyráběly kuřátka, zajíčky, velikonoční přání a také zdobily vajíčka.

Ale nebyli jsme jen ve třídě, využili jsme krásného počasí a navštívili dopravní hřiště. Na hřišti nás to tak bavilo, že se sem v blízké době zase podíváme. Na procházkách nám neunikla ani krásná výzdoba města a zašli jsme si na zmrzlinu :-) .

Po Velikonocích jsme se zaměřili na téma „Den Země“. Touto cestou bych ráda pochválila zejména holky za aktivní přístup a hezké obrázky, které vytvořily. Fotky zde.

Mgr. Mária Polláková

Duben v ŠD

 V dubnu jsme toho stihli opravdu hodně. Oprášili jsme znalosti dopravních značek, věnovali se naší planetě, povídali si o kosmonautech, pozorovali ptactvo a přírodu jak se mění a nezapomněli jsme ani na velikonoce. Společně s maminkami a babičkouIMG_20220422_063643 jsme upekli pár slaných šneků. Pustili jsme se do tvoření z epoxidové pryskyřice a velice se nám to daří. Touto cestou bych chtěla poděkovat rodičům dětí z 3. oddělení školní družiny, kteří nás podpořili finančním příspěvkem. Vážíme si vaši podpory a doufáme, že se vám výrobky dětí líbí. Děkujeme. Nzávěr měsíce nás čekala Čarodějnická bojovka, plněním úkolů jsme si vybojovali sladkou odměnu.

Březen ŠD

V březnu jsme svými výrobky a tvořením přivolávali jaro. Sázeli jsme rajčátka, chodili jsme na procházky pozorovat rozkvetlé zahrádky a užívali si slunečné dny na družinové zahradě.smart

Lovci Podnikavých duchů

Děti za 4.oddělení školní družiny se zapojily do celoroční hry Lovci PODNIKAVÝCH duchů. Každé úterý se tak pohybují ve světě, kde štěstí přeje připraveným a kde úspěch a odměna čekají pouze na ty, kdo se o ně zaslouží! Pod vedením paní vychovatelky se učí udělat si na věc vlastní názor, vyjednávat s druhými, bránit seIMG_20211102_143855 manipulaci, zvládat projevy svých emocí, hledat řešení problémů, pracovat v týmu, využívat kreativní techniky pro hledání nových nápadů i využívat své fantazie.

Při této celoroční hře u sebe děti rozvíjí soubor vlastností a dovedností, které jsou typické pro podnikavou osobnost. Posilují vlastnosti samostatně uvažujícího člověka, který si dokáže poradit v různých životních situacích a hledá příležitosti pro uplatnění vlastních schopností a vizí.

Už jsme ulovili ducha, který se jmenuje Komun – je to Duch komunikačních dovedností, pán aktivního naslouchání a schopnosti vyjednávání. Je to mistr podání ruky a očního kontaktu. Vyskytuje se v jeskyni Krubera. Poznáte ho podle cvikru a trychtýře naslouchání.

Ještě nás čeká ulovit Asertínu, Emu a Týmu. Copak si na nás asi připravili???“

Lada Vostalová

Leden v ŠD

Hned na začátku jsme se dověděli, kdo jsou Tři králové, odkud se vzali a co přinesli. Uspořádali jsme turnaj ve stolních hrách, který jsme si užili. Povídali si o tom, jak by mohloIMG_20220126_080943 vypadat město budoucnosti.  Naučili se psát pohled, vytvořili si vlastní známku a dověděli jsme se co vše je náplní práce zaměstnanců pošty.

Prosinec v ŠD

Ať poselství této tajemné vánoční noci,
poselství pokoje a lásky, naplní životIMG_20211210_130632
nejen o vánočních svátcích,
ale i ve všech dnech nového roku!

Krásné svátky vánoční a šťastný Nový rok

Děti a vychovatelky ŠD

Listopad v ŠD

Listopad je za námi a vánoce se rychle blíží. Proto se pojďte podívat, co vše jsme dělali. Bylo toho opravdu hodně. Pekli jsme lahodnou buchtu a medové perníčky. Svatému Martinovismart jsme vyrobili bílého koně. Užili si první sníh a vyzdobili jsme si družinku. Neradi bychom na něco zapomněli, tak vám to fotky řeknou za nás.

Děti a vychovatelky ŠD

Míč je náš kamarád

Děti z prvního a čtvrtého oddělení školní družiny se zapojily do projektu Brněnského svazu malé kopané „Sportovní trenéři a fyzioterapeuti do škol“. Každou středu tak budeme trénovat práci s míčem pod vedením trenéra Petra Švancary.smart

Říjen ŠD

Říjen ve školní družině byl zalitý sluncem a my si užili každý den naplno. Ať už to bylo na procházce, na družinové zahradě, nebo malováním a tvořením v našich třídách. Uspořádali jsme žertovnou olympiádu, při které jsme si užili spoustu legrace. Zapojili jsme se, dosmart projektu Můj strom a vytvořili jsme krásné obrazy stromů, které byly vystaveny na Markově kopci a kolem družinové zahrady. Také jsme si vyráběli ježky, jak z papíru, tak z přírodních materiálů. Vytvářeli jsme obrazy z kaštanů a listí. A spoustu dalších pěkných věcí. Moc se těšíme, co nám přinese další měsíc.

Děti a vychovatelky ŠD

ŠD Září 2021

Začátek školního roku ve školní družině byl plný tvoření, kreslení a zábavy. Hodně nám přálo sluníčko, tak jsme trávili spoustu času venku. Jeden z takových dnů jsme si zpříjemnili výtvarnou akcí ,,Svět očima dětí“ kdy nás navštívil LVÍČEK z Generali české pojišťovny, se kterou pravidelně spolupracujeme. Kreslili jsme křídami před naší družinou a školou mnoho veselých obrázků a soutěžili si v házení míčků na cíl. Na závěr nás čekala sladká odměna.smart Poslední zářijový týden jsme věnovali hasičům a všemu co k jejich práci patří. Součástí celodenního projektu nazvaného ,,Hóóóřííí!“ byla návštěva místní hasičské zbrojnice, kde nás provedli místní dobrovolní hasiči, pan Jiří Kozina, Karel Malý a David Kalčík. Moc se nám to líbili, protože jsme měli možnost proniknout do světa hasičů. Dozvěděli jsme se spotu nových věcí o práci těchto hrdinů všedního dne. Všichni jsme si tyto akce užili, pobavili se a těšíme se na další společné aktivity ve školní družině.

Děti a vychovatelky ze školní družiny

 

Duben ŠD

smartTento rok jsme si několikrát vyzkoušeli, jaké to je, opakovaně se vracet nejen do školy, ale i do družinky a několikrát jsme se cítili jako první školní den. Kam patřím?? Jak to má být?? Jsem tu správně?? Ještěže na nás čekala spousta zajímavých aktivit. Hned v prvním dubnovém týdnu byl Mezinárodní den kosmonautiky. Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí. Už víme, který člověk byl první ve vesmíru, kdo se poprvé prošel po měsíci nebo to, že slunce je hvězda. V dalším týdnu jsme si připomněli, jak je důležité starat se o naši planetu. Zopakovali jsme si jak správně třídit odpad. Jak pomáhat zvířátkům a to nejen v zimě, kdo je čí mládě a mnoho dalšího. Poslední dubnový týden jsme věnovali Čarodějnicím. Povídali jsme si o tradici Pálení čarodějnic. Také jsme si je vyrobili, vytvořili a nakreslili. Někteří z nás získali letecké průkazy na košťata. Jiní prošli Čarodějnickou stezku, na které plnili různé úkoly, a na konci je čekala sladká odměna a za správné vyluštění tajenky jsme získali hru Čarodějný dobble. Co nejvíce času jsme každé odpoledne trávili s dětmi venku. Chodili jsme na procházky, na hřiště a na družinovou zahradu, kde jsme hráli různé hry. Duben je za námi a těšíme se na květen.

Únor v ŠD

smart

Únorové dny v ŠD byly plné zábavy a her. Kromě výroby masek na karneval, který jsme si mimo jiné perfektně užili, jsme také soutěžili a tančili.  Následoval týdenní projekt o domácích zvířatech, kde se každý z nás dozvěděl něco nového. Poslední týden před prázdninami v každém oddělení proběhlo hádankové odpoledne. Věděli byste správnou odpověď? ,,Někdy prý ho záda bolí, ale nechce chodit s holí. Jakmile však čutá s vnukem, to se cítí malým klukem. / Každé ráno vesele tahá spáče z postele. Za tu službu nevděčníci hned ho klepnou po palici … / Neustále to mění tvar, ale přesto je to stále kulaté. Co je to?‘‘ (dědeček, budík, měsíc).

Leden v ŠD

V lednu jsme toho stihli opravdu hodně.  Vyráběli jsme medaile k vysvědčení, šašky, krabičky a mnoho dalšího. Chodili jsme na vycházky a podívali jsme se i za zvířátky.  Malovali jsme kamínky pro radost a nezapomněli jsme si i hrát.smart