Výsledky sběrové akce „Věnuj mobil a pojeď do ZOO“

BOVYS a Ocenění za MOBILY 018Osmý ročník kampaně ve sběru mobilních telefonů už má své vítěze. Čeká je výlet do ZOO Jihlava spojený s návštěvou moderní recyklační linky elektrospotřebičů. Letos se zapojilo 121 škol a bylo svezeno celkem 9 412 kusů mobilních telefonů. Kritériem pro vyhodnocení vítězů byl přepočet sesbíraných mobilních telefonů na žáka pro 3 školská zařízení bez ohledu na počet žáků a pro 1 školu s více než 400 žáky. Kolektivní systém ASEKOL jako vyhlašovatel této kampaně připsal za každý odevzdaný telefon 3 body a na účet naší školy tak přibylo 854 bodů. Nejlepší sběrači byli odměněni hodnotnými cenami, tričky, čepicemi, kalkulátory, flash USB, svítilnami a jinými dárky od sponzorů ASEKOL a EKO-KOM.Velmi si vážíme všech, kteří přispěli svými mobilními telefony. Děkujeme, že nám pomáháte chránit životní prostředí a i když jsme letos výlet nevyhráli, nebuďte smutní, v novém školním roce se opět rádi do soutěže zapojíme.

„Páťáci uklízeli Miroslav“

Ukliďme svět 2018 090Jarní sluníčko už pomalu láká nejen děti, ale i dospělé k procházkám naší krásnou přírodou. No, krásnou, o tom by se dalo dost polemizovat. Plasty všude, kam se člověk podívá, papíry, plechovky, zbytky jídla, to je pravá realita, zvláště poté, co zmizely poslední zbytky sněhu a odkryly veškerý nepořádek, s nimž bychom se měli co nejrychleji vypořádat. Recyklační hlídka 5.B a jejich kamarádi ze třídy 5.A ZŠ Miroslav se na tu „spoušť“ už nemohli dívat a přiložili ruce k dílu. Společně jsme se zaregistrovali do celorepublikové akce „Ukliďme svět – Ukliďme Česko“, požádali jsme o zaslání rukavic a pytlů na odpad, vybrali jsme si lokalitu k úklidu a ve středu 4.dubna 2018 jsme uskutečnili projektový den s názvem „Páťáci uklízí Miroslav“. Akci podpořilo nejen vedení školy, ale také Městský úřad v Miroslavi, který zajistil svoz nasbíraného odpadu. A nebylo jej zrovna málo! Počasí nám přálo, svačinky od maminek chutnaly v přírodě dvojnásobně, panovala skvělá nálada a děti měly dokonce i radost z dobře vykonané práce. A tak to má být. Přestože byli někteří hodně unavení, slíbili jsme si, že v příštím roce se určitě zapojíme znovu, abychom zjistili, zda jsme byli pro „příležitostné nepořádníky“ vzorem. Už teď jsme zvědaví. Pokud by se chtěl někdo přidat, budeme velmi rádi!

Beseda s panem místostarostou Volfem

IMG_20180116_105342Ochrana přírody, recyklace a třídění odpadů jsou témata, která řeší během celého školního roku recyklační hlídka z 5.B třídy. V rámci recyklohraní vyzývali žáky školy, ale i veřejnost, ke správnému třídění baterií, tonerů, mobilů a drobného elektrozařízení, aby šetřili stále vzácnější přírodní zdroje. A protože se začali zajímat o problematiku třídění hlouběji, pozvali si na besedu i pana místostarostu města Miroslav, pana Volfa. Připravili si pro něj spoustu zajímavých dotazů a on sám se divil, co všechno je trápí, co mají v plánu a do čeho všeho se hodlají zapojit a s jakým odhodláním jsou připraveni a ochotni pomáhat chránit přírodu. Aktivitu žáků náležitě odměnil sladkými dobrotami a žáci se mu zase pochlubili spoustou fotografií, videozáznamů ze svých projektů, výtvarnými pracemi a především 2D a 3D mapou města Miroslavi, kam zaznamenávali jednotlivá stanoviště kontejnerů na třídění odpadů a místa, kam mohou obyvatelé města nepotřebný odpad odkládat. S panem místostarostou jsme se dohodli na další spolupráci a co nevidět nás čeká v rámci celorepublikové akce „Ukliďme si svět“ projektový den zaměřený na úklid všeho, co „upadlo“ návštěvníkům při procházkách nádhernými zákoutími malebné přírody na Markově kopci.

Recyklační hlídka 5.B třídy a tř. uč. Mgr. Jana Pavlů.

PŘINESTE I VY NEPOTŘEBNÝ MOBIL

IMG_20171214_143050     Recyklační hlídka 5.B třídy se v rámci projektu RECYKLOHRANÍ obrací na všechny, kteří by rádi pomohli přírodě sběrem nepotřebných mobilních telefonů. Všechny třídy naší školy jsou zapojeny do soutěže, v níž mohou vyhrát návštěvu ZOO Jihlava a recyklační linky zdarma! Cílem projektu je získat k opětovnému využití, případně recyklaci mobilní telefony, které jinak zůstávají bez využití. Principem soutěže je sběr co největšího množství mobilních telefonů. Hodnotícím kritériem bude počet sebraných telefonů v poměru na jednoho žáka.

Mobilní telefony můžete nosit každý den do třídy 5.B až do 31.1.2018. Těšíme se na Vás!

Recyklohraní aneb Ukliďme si svět

skola 10.11.2017 008Vzdělávací program RECYKLOHRANÍ aneb UKLIĎME SI SVĚT slaví letos 10let od svého vzniku. Neustále přichází s novými a zajímavými nápady, jak vést děti a mládež zábavnou formou k ekologické výchově a recyklaci tak, aby se stala součástí jejich každodenního života. Jednou z těchto poutavých aktivit byl projekt s názvem “ Vydržím víc a posloužím déle“.
Tento projekt byl zaměřen na sběr, třídění a zjišťování výhod „nabíjecích“ baterií-akumulátorů před „obyčejnými“ bateriemi. Žáci 5.B třídy naší školy si při plnění jednotlivých úkolů  vyzkoušeli, jak baterie fungují, z čeho jsou složeny, kdo a kdy je vymyslel, kde všude se dají využívat. Zamýšleli se nad tím, jak lidem usnadňují práci a čas, vyhledávali předchůdce dnešních moderních elektrozařízení a zjišťovali od svých rodičů a prarodičů, jak tato zařízení pomáhala a sloužila lidem v minulosti.
Po vyhodnocení výsledků jim byly připsány body na školní konto a na konci školního roku si mohou z katalogu odměn vybrat, co se jim bude líbit. A je z čeho vybírat, nabídka je velmi pestrá!
Hrou učíme nejen žáky, ale také jejich rodiče, že je třeba čím dál víc pomáhat přírodě nejen sběrem papíru, ale také plasty, baterie a drobná elektrozařízení mají své kontejnery na našem školním dvoře. Přidejte se k nám i Vy! Předem všem moc děkujeme!