SING A SONG – pro 1. cenu si jedeme na ministerstvo!

Žáci 5.A třídy, skupina A1, se pod vedením p. uč. Bartuňkové a p. uč Hruškové zapojili do populární celostátní soutěže v anglickém jazyce SING A SONG pod patronací YouTube Star Steva R. Wattse, Velvyslanectví Velké Británie a se záštitou MŠMT. Soutěž probíhá již 16 let, ve které odborná porota hodnotila přes 1500 videí!

Na SVČ Miroslav ve spolupráci s panem ředitelem Růžičkou a Kateřinou Růžičkovou nazpívali písničku Something just like this a David Březina ze 7.A natočil a sestříhal a upravil celý videoklip. Ve videu hostují také dva žáci – Žaneta Lapešová ze 7.A a Michal Krontorád z 9.A.

V soutěži získali naprosto úžasné 1. místo.

V pondělí 21.5. bude vypraven autobus se všemi účastníky přímo na MŠMT do Prahy, kde převeznou ocenění.

Obrovská gratulace a pondělí si pořádně užijte:))

Šikulky z praktické třídy

V letošním školním roce se žáci, které uvidíte v příspěvku, začali učit angličtinu prvním rokem. Jak jim to po 10 měsících jde, posuďte sami. Za mě jim patří určitě veliká pochvala.
p.uč. Radka Šebesta Čížková

 

 

Fashion show u osmáků

Co takhle módní přehlídka? Tak tohle je opravdu „hustý“ procvičení slovíček v akci – Fashion show v 8. roč.
Za Aj p. uč. Radka Šebesta Čížková

Fantasy project v 6. ročníku

Tak jsme se rozhodli propojit naše znalosti z angličtiny s bujnou fantazií…a jak to vlastně všechno dopadlo? Posuďte sami!

Za žáky i za sebe musím potvrdit, že nás všechny projekt moc bavil a těšíme se na další!

Za Aj p. uč. Radka Šebesta Čížková

Volba prezidenta USA v 9.B

Aby v tom nezůstala Amerika sama, tak jsme se s 9.B rozhodli i my v hodině Aj zvolit nového prezidenta USA. Samotné volbě předcházely dvě vyučovací hodiny příprav (u některých i pečlivá příprava domácí). Poté následovala „velká diskuse“, ve které měl každý z kandidátů – Hillary Clinton (dívky) a Donald Trump (hoši) přesvědčit posluchače, že právě oni jsou tím nejvhodnějším kandidátem na prezidenta.

Přesto, že diskuse nebyla předem nacvičená, tzn. každý „kandidát“ musel logicky reagovat na pronesený argument oponenta, zvádli deváťáci diskutovat v Aj celých 15 minut, a kdyby nám nevypršel čas pro vyučovací hodinu, jistě by diskutovali i déle. Ve videu Vám přinášíme alespoň sestřih této „velké debaty“.

Za Aj p. uč. Šebesta Čížková

HURÁÁÁ, konečně přišly!!!

Přesně takhle jsme se s p. uč. Ájou radovaly, když nám dnes přišla nová várka knížek do anglické knihovničky. Nové knížky mohla škola zakoupit díky financím utrženým za sběr papíru. Jsme moc rádi, že i samotní žáci mohou svou prací přispět na nové a netradiční pomůcky do výuky AJ.

Těšíme se, že se Vám budou nové knížky líbit! Takže rychle, rychle, přijďte si půjčovat, než nebudou! :D

Za Aj pančelky Radka a Ája

Anglická knihovna

Od září 2016 se nám podařilo založit školní anglickou knihovnu. Všichni žáci mají možnost si vypůjčit knihu v AJ ve své jazykové úrovni a rozvíjet tak své komunikativní dovednosti i mimo vyučovací hodiny. Nabízíme knihy od úrovně Starter (začátečníci) až po úroveň Intermediate (maturitní úroveň). Nabídku knih se (dle finančních možností školy) snažíme neustále rozšiřovat a aktualizovat. Proto také budeme rádi za případné sponzorské dary, které nám umožní další nákup cizojazyčné literatury pro všechny žáky, kteří v této aktivitě našli zalíbení. A to nám věřte, že je jich čím dál víc! :) :) :)

Za Aj pančelky Ája a Radka :D