Plavecký přebor základních škol Znojemska

Při školní výuce plavání, která je součástí předmětu Tělesná výchova a v miroslavské škole se uskutečňuje prostřednictvím Plavecké školy Aquastart Znojmo ve třetím a čtvrtém ročníku, se snažíme odstraňovat plaveckou negramotnost. Navíc je plavání velice zdraví sport a v tomto duchu se 13. června 2018 uskutečnil již 8. ročník Přeboru základních škol na Znojemsku v plavání v Městských lázních ve Znojmě, který pořádala právě plavecká škola Aquastar s podporou města Znojma. Na závodech plavalo více než 160 žáků ze 33 škol, kteří se nominovali při závodech během školního plaveckého výcviku, kdy zaplavali 25 m libovolným způsobem pod 28 vteřin.

Naši školu reprezentovali a do nominace se dostali 3 žáci: Naďa Benešová (4.A),  Jan Jaroš (4.A) a Natálie Nováková (4.B). Žáci a žačky ve dvou ročníkových kategoriích (2007 a 2008) soutěžili na trati 25 metrů a z každé kategorie postoupili čtyři nejrychlejší do finále, které se plavalo na závěr programu. Kategorii žáků narozených 2007 vyhrál Jakub Jordán ze znojemské ZŠ nám. Republiky časem 14,5 vteřin, což byl zároveň i nejrychlejší čas celého závodu a obdržel tak cenu od ředitele závodu Bedřicha Dabergera. Plavcům přišel fandit také místostarosta Znojma Jakub Malačka a garant Fair play olympionik Květoslav Svoboda.

Z žáků naší školy dosáhla nejlepšího výsledku Naďa Benešová, která doplavala ve své kategorii na 7. místě. I když se naši žáci neprobojovali do finále, podali výborné výsledky, ke kterým jim gratulujeme a chválíme je za vzornou reprezentaci miroslavské školy.

Mgr. Jana Benešová (vyučující čtvrtého ročníku)

Plavání

Plavání_3.ročník (28)Obě třídy čtvrtého ročníku právě dokončily výuku plavání v rozsahu 40 hodin, která se uskutečnila během 3. a 4. ročníku. Děti absolvovaly kurz v městských lázních ve Znojmě pod vedením zkušených plaveckých instruktorů. Plavání si všichni moc užili a v jejich plaveckém stylu byl vidět za ty měsíce opravdový pokrok, proto si zasloužili i mokré vysvědčení s jedničkami. Během výuky žáci absolvovali také malý kurz záchrany tonoucího a soutěž o nejrychlejšího plavce a plavkyni ročníku ve volném stylu. Mezi nejrychlejší plavce patřili Naďa Benešová a Jan Jaroš.

Mgr. Jana Benešová