Plavecký výcvik čtvrtých tříd

V pátek 28.01.2022 žáci zakončili výuku plavání v Městských lázních Znojmo. Plavci byli oceněni mokrým vysvědčením, ve kterých převažovali delfíni. Počáteční neplavci se stali alespoň želvičkami, za což jim náleží velká pochvala. Naučili se plavat a nebát se vody. Závodu1640014429931 v plavání se, bohužel, zúčastnila jen třída 4.B, z důvodu karantény třídy 4.A. Jednalo se tedy jen o třídní závod, ve kterém zvítězila Veronika Vodáková. Povinného plaveckého výcviku se v dalším turnusu zúčastní tentokrát i žáci pátých ročníků. Přejeme jim hodně krásných chvil při skotačení v bazénu a už teď se určitě všichni žáci  těší na teplé letní počasí, aby si mohli to, co se při hodinách plavání naučili i vyzkoušet na našem miroslavském koupališti nebo kdekoliv jinde, třeba i na prázdninové dovolené spolu s rodiči, kteří se o ně nemusí už tolik bát, pokud budou převážnou část dne trávit potápěním a řáděním ve vodě.

Fotogalerie

Za třídy 4.A a 4.B

Lucie Pavlů

Vánoční plavání čtvrťáků

V pátek 20. 12. 2019 měli žáci čtvrtých ročníků vánoční plavání v bazénu ve Znojmě. Na výzdobě vánočního stromečku se podíleli i naši žáci. Výuka probíhala netradičně. Mladí plavci zažili různéVánoční plavání čtvrťáků hry  a zajímavé  soutěže. Nejvíce se jim však líbila diskotéka ve vodě. Jako dárek dostali všichni žáci hodnotný plavecký set od plavecké školy ve Znojmě – AQUASTART.

Plavecké škole moc děkujeme a těšíme se na výuku plavání v roce 2020.

 Zdeňka Novotná

Plavecký přebor základních škol Znojemska

Při školní výuce plavání, která je součástí předmětu Tělesná výchova a v miroslavské škole se uskutečňuje prostřednictvím Plavecké školy Aquastart Znojmo ve třetím a čtvrtém ročníku, se snažíme odstraňovat plaveckou negramotnost. Navíc je plavání velice zdraví sport a v tomto duchu se 13. června 2018 uskutečnil již 8. ročník Přeboru základních škol na Znojemsku v plavání v Městských lázních ve Znojmě, který pořádala právě plavecká škola Aquastar s podporou města Znojma. Na závodech plavalo více než 160 žáků ze 33 škol, kteří se nominovali při závodech během školního plaveckého výcviku, kdy zaplavali 25 m libovolným způsobem pod 28 vteřin.

Naši školu reprezentovali a do nominace se dostali 3 žáci: Naďa Benešová (4.A),  Jan Jaroš (4.A) a Natálie Nováková (4.B). Žáci a žačky ve dvou ročníkových kategoriích (2007 a 2008) soutěžili na trati 25 metrů a z každé kategorie postoupili čtyři nejrychlejší do finále, které se plavalo na závěr programu. Kategorii žáků narozených 2007 vyhrál Jakub Jordán ze znojemské ZŠ nám. Republiky časem 14,5 vteřin, což byl zároveň i nejrychlejší čas celého závodu a obdržel tak cenu od ředitele závodu Bedřicha Dabergera. Plavcům přišel fandit také místostarosta Znojma Jakub Malačka a garant Fair play olympionik Květoslav Svoboda.

Z žáků naší školy dosáhla nejlepšího výsledku Naďa Benešová, která doplavala ve své kategorii na 7. místě. I když se naši žáci neprobojovali do finále, podali výborné výsledky, ke kterým jim gratulujeme a chválíme je za vzornou reprezentaci miroslavské školy.

 Mgr. Jana Benešová (vyučující čtvrtého ročníku)

Plavání

Plavání_3.ročník (28)Obě třídy čtvrtého ročníku právě dokončily výuku plavání v rozsahu 40 hodin, která se uskutečnila během 3. a 4. ročníku. Děti absolvovaly kurz v městských lázních ve Znojmě pod vedením zkušených plaveckých instruktorů. Plavání si všichni moc užili a v jejich plaveckém stylu byl vidět za ty měsíce opravdový pokrok, proto si zasloužili i mokré vysvědčení s jedničkami. Během výuky žáci absolvovali také malý kurz záchrany tonoucího a soutěž o nejrychlejšího plavce a plavkyni ročníku ve volném stylu. Mezi nejrychlejší plavce patřili Naďa Benešová a Jan Jaroš.

Mgr. Jana Benešová