Olympiáda v českém jazyce

Olympiáda v českém jazyce je předmětová soutěž určená žákům základních a středních škol. Jejím cílem je umožnit žákům porovnat úroveň vlastního jazykového a slohového projevu s ostatními. I když je účast v této soutěži zcela dobrovolná a vztah současné mládeže k mateřskému jazyku více než vlažný, na naší škole se i letos desítka žáků 9. tříd pustila do řešení zapeklitých mluvnických úkolů a ve slohové práci se zamýšlela nad tím, co všechno umí světlo. Vítěznou trojicí školního kola se staly žákyně Radka Kiselová a Barbora Dostálová z 9.A spolu s Evou Skočovskou z 9.B. Radka Kiselová však onemocněla, proto se okresního kola této soutěže zúčastnila pouze Barbora s Evou. Obě dívky nás svými výsledky mile překvapily, neboť v konkurenci 50 žáků z celého okresu se Barbora Dostálová umístila na krásném 9. místě a Eva Skočovská na 12. místě.

Oběma dívkám gratulujeme, děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme jim, aby je zodpovědný přístup ke studiu a radost z výsledků neopustily ani na střední škole.

Věra Ševčíková a Ludmila Schlesingerová, učitelky ČJ

Olympiáda v českém jazyce

Dne 28.11.2017 se14 žáků devátých tříd zapojilo do školního kola OČJ. Čekalo je řešení 5 zapeklitých úkolů z mluvnice a sepsání slohové práce na téma Stalo se to minulý týden.

pořadí jméno a příjmení třída počet bodů
1.-2. Jana Tesařová 9.C 25
1.-2. Jiří Počarovský 9.B 25
3. Michaela Zeleňáková 9.C 21
4.-5. Jitka Němcová 9.B 20
4.-5. Lucie Řiháčková 9.C 20

V okresním kole této soutěže, které se konalo 29.1.2018 ve Znojmě, naši školu reprezentovali žáci, kteří ve školním kole skončili na 1. a 2. místě.V ostré konkurenci 46 soutěžících se Jana Tesařová umístila na 10. místě, Jiří Počarovský na 13. místě.

Oběma soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a všem přejeme hodně štěstí

u přijímacích zkoušek a úspěšné studium vybrané střední školy.

Mgr. V. Ševčíková a Mgr. L. Schlesingerová, učitelky ČJ