Internetová žákovská knížka – webová aplikace

bakalari-logoInternetová žákovská knížka je webová aplikace, která je propojena se školním evidenčním systémem Bakaláři.

Od letošního školního roku budou žáci 2. stupně naší školy používat internetovou žákovskou knížku.

Webová aplikace obsahuje:next1

•  Osobní údaje žáka – dle výběru, rodiče mohou nejen kontrolovat, zda škola eviduje správné údaje (telefony, adresy…), ale systém umožňuje i přímé ohlašování změn přes webové rozhraní.
  • Pololetní klasifikace – kompletní pololetní klasifikace ve všech ročnících od počátku studia, přehled zameškaných hodin atd.
  • Průběžná klasifikace – přehled všech průběžně zadaných známek; lze volit, zda zobrazovat i témata, váhy známek, poznámky, průměr apod.
  • Výchovná opatření – přehled třídních důtek, pochval atd. za aktuální pololetí nebo za celé studium.
  • Domácí úkoly – přehled domácích úkolů (aktivních i ukončených).
  • Rozvrh – tabulka rozvrhu, a to buď stálý rozvrh, nebo aktuální rozvrh včetně změn v souvislosti se suplováním.
  • Vyučované předměty – seznam předmětů s uvedením učitelů, kteří daný předmět žáka vyučují.
  • Plán akcí – kalendář a seznam plánovaných akcí školy.
  • Komunikační systém školy  KOMENS – modul pro komunikaci mezi ředitelstvím, učiteli, rodiči, umožňuje navštěvovat nástěnku třídy se zprávami pro rodiče a žáky a zároveň slouží i jako interní elektronická pošta mezi vyučujícím a rodičem (vedle nástěnek, obsahuje poznámky vyučujících k hodnocení žáků, omluvenky od rodičů).

Aplikace obsahuje více funkcí, které budou postupně zpřístupňovány.

pf_bakalari_04(1)Přihlášení do webové aplikace je možné zde: https://zsmiroslav.bakalari.cz/next/login.aspx nebo na webových stránkách naší školy www.zsmiroslav.cz/In.žák.knížka

Podrobné informace o aplikaci najdete přímo na stránkách společnosti https://www.bakalari.cz/Static/webapp

Aplikaci Bakaláři – oficiální verze si můžete jednoduše naistalovat do svých mobilních telefonů.

Aplikace pro zařízení s OS Android  a Aplikace pro zařízení s iOSunnamed

Rodiče i žáci dostanou vygenerované přihlašovací údaje od třídních učitelů.

• Rodiče si ihned změní přihlašovací údaje:  Nastavení/změna hesla. Přihlašují se výhradně svým heslem (žáci mají menší práva, nemohou psát omluvenky, posílat zprávy vyučujícím a nevidí zprávy určené pouze rodičům). Jako Váš podpis slouží potvrzení zprávy.
  • Omluvenky zadává rodič elekronicky: Komens/Poslat zprávu/ Omluvení absence
  • Rodiče, kteří mají ve škole více dětí – sourozence, mohou spojit účty do jednoho: Nástroje/ Propojení účtů.

Věříme, že nové prostředí a rozšířené možnosti internetové žákovské knížky Vám budou vyhovovat.