Zeměpisná olympiáda – školní rok 2017/2018

V tomto školním roce se uskutečnil 20. ročník zeměpisné olympiády. Této soutěže se účastnili i žáci naší školy, kteří postoupili ze školního kola do kola okresního. Naši žáci dosáhli vynikajících výsledků.

Do okresního kola postupují tři žáci, jeden za každou kategorii. V kategorii A (soutěží žáci 6. ročníku) byl nejlepší na naší škole Daniel Boháč. V kategorii B (7. ročník) dosáhl na vítězství a postup David Březina. V kategorii C (8. – 9. ročník) se na prvním místě umístila žačka devátého ročníku Jana Tesařová.

Okresní kolo se uskutečnilo ve Znojmě v úterý 20. února. Naši žáci ve velké konkurenci dosáhli na nejvyšší příčky. Daniel Boháč a David Březina obsadili shodně vynikající třetí místo. Jana Tesařová dosáhla ještě o příčku výše a z druhého místa postoupila do krajského kola, které se uskutečnilo v březnu na Masarykově univerzitě v Brně.

Mgr. Jakub Popela