Výroba didaktických pomůcek

Co jsou didaktické pomůcky? Všelijaké pomůcky, které usnadní žákům zapamatování nebo pochopení učiva. Lze je použít v jakémkoliv předmětu nebo k jakékoliv denní činnosti, kterou chceme dítě naučit.IMG_7554

Žáci čtvrtého ročníku vyrobili boty k zavazování tkaniček. Na fotkách lze vidět, jak si měřili své síly se speciálními kleštěmi, které tvořily do bot otvory na tkaničky. Samozřejmě jsem jim pomáhala. 🙂

IMG_7543Žákyně šestého ročníku se zaměřily na matematické didaktické pomůcky. Vyvářely pomůcky k násobilkám, aritmetickým počtům, zlomkům, geodesku či pomůcku k převodu jednotek. Kluci se zaměřili na čas – vytvářeli zajímavé hodiny, některé spojené i ze zeměpisem (také k učení světového času). Děti se tak mohou učit krásně určování času u analogových hodin. Ručičky se otáčí! Takže naše hodiny jsou funkční.

Osmý ročník se zaměřil na jazyky – zábavná forma učení slovíček. Nejen tyto pomůcky, ale spoustu dalšího uvidíte na výstavě, která proběhne na začátku května v naší škole (bližší informace uvedeme později).

Fotogalerie.

Ing. Veronika Adámková