Výlet za permoníky do Oslavan

O permonících jsme slýchali v pohádkách a z vyprávění našich babiček, ale že bychom si na ně mohli zahrát přímo ve zrekonstruované těžební věži Kukla v Oslavanech, tak to byla velmi lákavá nabídka, kterou jsme bez váhání využili a v rámci školního výletu jsme se vydali poznávat oslavanské pověsti. Žáci pátých tříd naší školy se vžili po celé čtvrteční dopoledne do rolí permoníků a uprostřed výrobního areálu oslavanských strojíren hledali ukryté číselné kódy,  díky nimž získali slíbenou odměnu – malé permoníčky. Úkoly nebyly vůbec jednoduché. Permoníci se plavili napříč důlním 083jezírkem na vorech, procházeli sopkou propojenou s dvouúrovňovým lanovým centrem, hledali únikové cesty z největšího nadzemního bludiště v ČR, ale také z pralesa a z důlních štol. Pomocí moderních informačních technologií v interaktivní hře „Magic Permon“ si vyzkoušeli, jak důležitá je vzájemná pomoc a týmová spolupráce. Díky slunečnému počasí bez mráčků jsme ze 40m vysoké těžební věže měli možnost obdivovat i nádhernou okolní krajinu. Žákům obou pátých tříd se výlet moc líbil, domů se vraceli sice unavení, ale plni nádherných zážitků.
Mgr. Jana Pavlů