Včelí rojení ve 2.B -projektový týden

58375285_429859227748853_2111221681501503488_nVe třídě to zabzučelo jako v úle, když se děti dozvěděly téma, které budou zpracovávat. Zadání znělo – včela medonosná.

Nejdříve děti v poutavém dokumentu nahlédly do úlu, ve kterém byla umístěna kamera. Vidět život včel tak zblízka, bylo pro děti ohromující.
Nastalo rojení. Děti se rozdělily do pěti skupin a začalo pilné chystání materiálů, třídění informací, stříhání, kreslení a lepení na připravené panely.
A tak už jsou dětem známé pojmy jako medník, česno, plodiště, matka, trubec, dělnice, propolis …..
Nedílnou součastí projektu byla ochutnávka medu. A tak mlsné jazýčky ochutnávaly lipový, lesní a pohankový med.
Med se stal důležitou ingrediencí medových perníčků, které si děti upekly. Válely těsto, vykrajovaly, dávaly na plech. Zpracovaly téměř dvě kila těsta jako profesionálové. Následující den perníčky zdobily. Celý týden to ve třídě vonělo po medu a včelím vosku.
Byl to náročný týden a získané informace využijí děti ve vědomostní soutěži AZ kvíz na téma včela. Tak uvidíme, kdo vyhraje.
tř. učitelka Helena Klejdusová