Sněhuláci pro Afriku – 7. ročník benefiční soutěže

WP_20190129_013Naše škola se letos již podruhé zapojí do benefiční soutěže Sněhuláci pro Afriku s podtitulem Děti pomáhají dětem. Jedná se o jednorázovou akci, která probíhá v zimních měsících.

Jedná se o aktivní a zábavnou akci pro žáky a studenty mateřských, základních i středních škol po celé České republice s podtextem pomoci dětem v Africe. Výtěžek z akce podpoří dostupnost školní docházky pro děti v Gambii.

Cílem je postavit co nejvíce sněhuláků, přičemž forma pomoci organizaci Kola pro Afriku spočívá ve výběru dobrovolného startovného za každého sněhuláka. Zároveň školy nominují nejoriginálnějšího sněhuláka a na základě veřejného hlasování bude vybrán vítěz.

Stavět se bude jak školách, tak i ve firmách a jiných organizacích. Každý může stavět sněhuláky a pomáhat i doma se svými děti.