Se zvířátky o vesmíru

Pondělní dopoledne trávili žáci 2.A a 2.B v brněnské hvězdárně na Kraví hoře, kam se vydali za zvířátky odhalovat zajímavosti vesmíru. Nejdříve se společně proletěli kolem planet sluneční soustavy, potom se zaměřili na jednotlivá souhvězdí a nakonec se spolu s ježkem, zajícem, krtkem a sovičkou sešli na okraji lesa, aby společně prozkoumali hvězdářskouPlanetárium 4.11.2019 057 základnu. Byli svědky startu raketoplánu do vesmíru a chytrý myšák, který se svou rodinou přebýval na základně všem vysvětlil, co se na takové hvězdářské základně děje. Děti překvapila velkolepá animace, pohodlná křesílka a hlavně spousta zajímavostí o vesmíru. Čas v planetáriu ubíhal mnohem rychleji než ve školních lavicích, proto se všichni už teď těšíme na další společný výlet za poznáním.

Mgr. Jana Pavlů