Revolution Train

Dne 19.11. se naše šesté, sedmé a osmé třídy základní školy Miroslav zúčastnily projektu Revolution train.  I když jsme si předem načetli informace a něco jsme o něm věděli, tak realita byla proti tomu opravdu silným zážitkem. Projekt je založen na pravdivém příběhu, který se stal před osmnácti lety a působí na člověka velmi autenticky, především z důvodů jeho zpracování.mde

Celá expozice se odehrává v šesti vagónech. Každý z nich je rozdělen na tři části – kinosál, výkladová část, výstavní prostor. To, co dělá Revolution train speciálním, je metoda 5D, která lidem umožňuje vnímat výstavu pomocí všech smyslových vjemů.

Zhlédli jsme filmovou ukázku, na níž navazuje lektor dialogem a prohlídkou prostorů, které provází život drogově závislých. Všechna tato místa mají sloužit jako impulz a inspirace k pozitivním životním volbám pro nás studenty základních škol, ale i pro širší veřejnost. Většinou jsme hodně hluční a únavní, což se dělo také cestou na tento zajímavý projekt. Na cestě zpátky do školy bylo na některých vidět, že mají potřebu přemýšlet. To byl zcela jistě autorův záměr a ten se povedl. Dokonce i další dny po této akci si spolu povídáme, co jsme zažili a jak to na nás jednotlivě působilo. Tento projekt pro nás nekončí a budeme se jim zabývat v rámci prevence také v hodině Výchovy k občanství. Slyšeli jsme o pokračování tohoto projektu s názvem „To je zákon kámo!“ Snad se nám poštěstí a budeme se moci zúčastnit.

Účastníci projektu Revolution Train