Prototýpci bádají

Třída malých Prototýpků z 1.B je velmi zvídavá, proto se žáci rozhodli společně rozluštit některé ze záhad, které bylo nutné si vyzkoušet na vlastní kůži tak, jak tomu bývá v pokusnýchIMG_0416 laboratořích. Zkoumali taje lentilkové duhy, záhady přelévání tekutiny z jedné skleničky do druhé, proudění lávy ze sopky pomocí octu a sody. Také si vyzkoušeli, jestli je snadnější vypít vodu ze skleničky jedním či více brčky. A co se stane, pokud jedno brčko ponoříme do tekutiny, druhé mimo ni, a nasajeme? Výsledky pokusů byly mnohdy pro děti překvapivé a mnohé z nich si zkoušely i doma společně s rodiči a sourozenci. Začínali jsme tajnou zprávou neviditelným písmem a rozhodně s pokusy budeme pokračovat i nadále. Uvědomování si nových příležitostí, jejich vyhledávání, práce s nápadem, práce v týmu, spolupráce s kolektivem, učení se ze zkušeností, zvládání nejistot, vytrvalost, kreativita, to jsou hlavní cíle rozvoje podnikavosti u dětí. Mějme to, prosím, stále na vědomí a podporujme v tom všechny děti, zvláště, pokud je to baví.

Mgr. Jana Pavlů