Pomáháme zvířátkům i v zimě

V hodinách prvouky jsme si s dětmi ze třídy 2.B povídali o tom, co dělají volně žijící zvířátka v zimě. Děti zajímalo, jestli mají dostatek potravy, když ty přírodní zdroje potravy jsou téměř vyčerpány a v mrazivých dnech mají velmi málo příležitostí nalézt něco k snědku. A protože si stále opakujeme, že máme přírodě pomáhat, že ji máme chránit, Krmení zvířátek-leden 2020 019domluvili jsme se opět s jedním z našich tatínků, s naším průvodcem miroslavskou přírodou, s panem Matyškem, a vydali jsme se na vycházku do přírody s cílem pomoct zvířátkům. Maminky dětem do batůžků připravily nejen nezbytnou a vydatnou svačinku pro ně samotné, ale také jablíčka, mrkvičky, kukuřice a slunečnicová semínka pro volně žijící zvěř. Cestou jsme na jednotlivých stanovištích pozorovali ptáčky u krmítek, stopy zvěře, určovali jsme stromy a keře. Věříme, že zvířátkům připravená hostina chutnala, že načerpala z přinesených pamlsků energii důležitou k přežití zimy. Jsme přece všichni součástí přírody a měli bychom si vzájemně pomáhat. Děti měly dobrý pocit z toho, že mohly samy něco malého pro zvířátka udělat a i jim cestou přišla vhod sladká mrkvička nebo šťavnaté jablíčko. A toho čerstvého vzduchu kolem! To byla paráda!

Mgr. Jana Pavlů