Orientační běh – 5.ročník

Orientační běh 22.3.2016

V úterý 22. března se uskutečnila na naší škole zcela nová akce. Manželé Bednaříkovi uspořádali pro žáky 5. ročníků orientační běh v okolí školy.

Nejprve probíhala ve třídě krátká prezentace, kde jsme se seznámili se základy orientačního běhu a dozvěděli se informace o tom, co nás čeká. A pak jsme se přemístili na školní hřiště, kde byl start i cíl běžeckého závodu.

Na trať jsme vybíhali po minutě s mapou v ruce, chlapci a dívky zvlášť v protisměru. Po trase bylo pět kontrolních stanovišť, kde byly ženy z RC Medvídek a hlídaly, abychom nezabloudili.

Všem se akce moc líbila, i když nebyli mezi nejrychlejšími. Diplom obdržely za první tři místa z holek Klára Vystydová (nejlepší čas ze všech účastníků), Bára Divišová a Zuzana Vodáková.

Z chlapců byli nejrychlejší Radek Svoboda, Tomáš Uhlíř a Vojta Horák.

Z každé třídy pak nejrychlejší dva chlapci a dvě dívky získali cenné body pro celkové hodnocení. Vítězem mini poháru se tak stala třída 5.B.

Některé žáky orientační běh nadchl tak, že uvažují o účasti na přeboru škol v květnu v Brně. A to je asi největší ocenění pro organizátory celé akce, kterým patří velké poděkování za nový zážitek a zkušenost.

Žáci a paní učitelky 5. ročníků