Návštěva z NP Podyjí

V uplynulých měsících nás každou středu na 1. stupni naší ZŠ navštěvovala paní Svatava 20190306_083516Holubová z NP Podyjí se svými pomocnicemi z řad studentek Pedagogické školy ve Znojmě. Žáci se hravou formou seznamovali především s rostlinami a se živočichy, kteří obývají území našeho nejmenšího NP v ČR. Nejvíce je bavily připravené praktické úkoly, v nichž tvořili ekosystémy kolem řeky Dyje a jejích meandrů. Tento enviromentální program Správy NP Podyjí s názvem „Národní park přichází do škol“ je určen především pro žáky 1. a 2. tříd ZŠ. Děti v něm doslova poznávají přírodu všemi smysly a nejenom tu chráněnou. S NP Podyjí rovněž spolupracujeme na projektu „Poznejme a srovnejme přírodu svého bydliště či školy s NP Podyjí“. Smyslem pětiletého projektu je porovnání různých biotopů Miroslavi a nejbližšího okolí s přírodou v Národním parku Podyjí. Do tohoto zajímavého projektu se zapojili letošní prvňáčci. Vybrali si lokalitu zámeckého parku, kde poznávají především flóru a ze svých pozorování pořizují jednoduché záznamy, na které budou postupně navazovat a přiřazovat další zajímavá zákoutí až do 5. třídy, kdy projekt ukončí závěrečnou zprávou. Paní Holubové a jejím pomocnicím moc děkujeme a těšíme se na další setkání.

Za učitelky 1. a 2. třídy

Mgr. Jana Pavlů