Naši noví prvňáčci

Tradiční přivítání představiteli města a školy v Miroslavi mají za sebou i letošní prvňáčci. Do obřadní síně miroslavské radnice   jich v pondělí 3. září 2018 dorazilo, spolu se svými rodiči a mnohdy i prarodiči, celkem 33 ze dvou letos otevřených prvních tříd. Vstup do školy je pro děti a jejich blízké výjimečnou a slavnostní událostí, proto pro ně i jejich spolužáci ze druhých tříd, pod vedením třídních učitelek, připravili krásné vystoupení, aby předvedli, co se během jednoho školního roku ve škole naučili.

Nechybělo ani „Sluníčko“ z České pojišťovny, od nějž všichni dostali pěkný dárek na památku a nádhernou sluníčkovou medaili. Ačkoliv předpověď počasí hlásila ošklivé a deštivé počasí, sluníčko se nenechalo zastínit dešťovými mraky a doprovodilo prvňáčky na jejich první cestě do školy, kde je přivítaly jejich nové a usměvavé paní učitelky, Mgr. Vladimíra Vančurová/1.A/  a Mgr. Jana Pavlů /1.B/.

Všem se ve školních lavicích moc líbilo, dokonce si namalovali i první školní obrázek a těšili se na další společný den ve škole. Ne každý si uvědomuje důležitost tohoto kroku, není vůbec jednoduché přiblížit se dětskému vidění světa a je mnohem obtížnější se snažit ovlivnit dětský pohled na svět správným směrem. Proto mějme všichni na paměti:

„Žije – li dítě v toleranci, naučí se trpělivosti.“

„Žije – li dítě v ovzduší bezpečí, učí se důvěřovat.“

„Je – li dítě při učení vedeno k činnosti, učí se dávat pozor.“

„Je – li dítě chváleno, učí se uznávat druhé.“

„Je -li dítě vedeno k sebekontrole, učí se kombinovat a myslet.“

„Je – li dítě přijímáno a obklopováno přátelstvím, naučí se ve světě hledat lásku.“

Snad se nám to všem společně podaří.

Mgr. Jana Pavlů