Náš první školní výlet

Svůj první školní výlet si užili žáci 1.A, 1.B a přípravné třídy poněkud netradičně. Vydali se totiž společně do nedalekých Ivančic, kde na ně ve SVČ čekalo překvapení v podobě pohybových aIMG_1484 výtvarných aktivit. Počasí se nad nimi slitovalo, celé dopoledne tak mohli řádit na prostorné zahradě nejen s neposednou žížalou, s níž děti plnily pohybové dovednosti a hravou formou procvičovaly svoje motorické schopnosti, ale také s Indiány, původními obyvateli Ameriky. Opět hravou formou měly děti možnost seznámit se s činnostmi, které jsou pro Indiány charakteristické – střelba z luku, stavba totemu, rýžování zlata, lovení ryb, plavba ve člunu rozbouřenou řekou aj. V polytechnické dílně se z malých prvňáčků rázem stali velcí umělci. Měli možnost vyzkoušet si výtvarnou techniku s názvem „enkaustika“, při níž vytvářeli svá dílka z horkého vosku. Také si vytvořili přívěsky ze smršťovacích obrázků a ty jim budou určitě připomínat nádherné chvíle a zážitky z netradičního prostředí jejich prvního školního výletu.

Mgr. Jana Pavlů