Liga škol v orientačním běhu

všichniMapa, buzola, chuť závodit, kouzelná příroda, zážitky z hledání a objevování nejschůdnějších cest – to je orientační běh. Již druhým rokem si na naší škole skupinka dětí oblíbila tento pěkný, ale náročný sport. Účastní se během celého školního roku Ligy ZŠ v orientačním běhu. Soutěží se ve čtyřech kategoriích dívek a chlapců (podle věku).

První kolo závodu proběhlo 5. října 2017 v Brně, Králově Poli ( z naší školy 5 dívek a 7 chlapců).

Druhé kolo se běhalo za krásného slunečného dne 16. října2017 v Brně – Kraví hora ( 8 dívek, 6 chlapců). Na pěkném čtvrtém místě skončil Drastík Václav ze 3.A v kategorii H1, Vojta Horák ze 7.A obsadil 5. místo v kategorii H3.

Jarní část závodů se otevřela třetím kolem 18. dubna 2018 a to v části Brno – Juliánov, Bílá hora. Závodů se zúčastnilo 306 závodníků. Z naší školy v kategorii D3 se umístilo 5 dívek do 20 místa ze 64 závodnic. V kategorii H3 byli velice úspěšní: 2. místo Dvořák Dominik, 3. místo Spěvák Petr, 5. místo Horák Vojtěch, 11. místo Kadlec Ondřej – z 57 závodníků. V kategorii H4 byl devátý Jan Veselý, 10. místo obsadil Martin Uher a 17. místo Martin Říha ze 42 účastníků.

Za slunečného letního počasí a za účasti 243 závodníků proběhlo 9. května 2018 finále. Dějištěm závodu bylo Brno – Lesná. V kategorii D3 jsme měli 6 dívek, H3 – 4 chlapci, H4 – 3 chlapci. V kategorii H1 byl na krásném 6. místě Václav Drastík.

V umístění škol jsme získali 9. místo s 96 body.

Velice si ceníme manželů Bednaříkových, kteří nás k tomuto sportu přivedli a ukázali nám jeho krásy i záludnosti. Byli nápomocni s organizací i účastí na soutěžích. Děkujeme za ochotu, trpělivost a podporu.

Ještě jednou moc a moc děkujeme a už teď se těšíme na další ročníky.

„Správný směr“ přejí závodníci: Drastík Václav, Bystrianská Nikol, Divišová Barbora, Dostálová Kateřina, Dvořák Dominik, Horák Vojtěch,Kadlec Ondřej, Koleňáková Viktorie, Lapešová Simona, Lapešová Žaneta, Spěvák Petr, Sobotková Lucie, Svoboda Radek, Říha Martin, Uher Martin, Veselý Jan.