Hasiči ve školní družině

2017-10-13 Hasici 083Tak jsme nazvali projekt, zaměřený na to, abychom dětem připomněli zásady bezpečného chování, upevnili v nich respekt z ohně, naučili, jak přivolat pomoc, informovali je o práci záchranných složek  a zprostředkovali jim setkání s lidmi, kteří si umí s požárem poradit.

Během týdenního projektu vznikly krásné kresby hasičů, hasičských aut a různých rizikových situací, při kterých může dojít k požáru. Nejstarší děti pracovaly na vytvoření modelu hasičského auta. Dráček Hasík nás provázel všemi aktivitami týdne.

Vyvrcholením byl příjezd hasičských aut a jejich prohlídka s odborným výkladem místních dobrovolných hasičů, pana Martina a Michala Koziny a pana Zdeňka Svobody.

Děti si mohly auta prohlédnout, posadit se za volant, vyzkoušet si část hasičské výstroje a zeptat se na vše, co je zajímá.

Lada Vostalová