Exkurze 4. ročníku do Anthroposu

Anthropos (3)Žáci a žákyně obou tříd 4.A a 4.B v měsíci září navštívili  brněnský  Anthropos. Tradice současného Pavilonu Anthropos má své kořeny v období první Československé republiky. Tehdy se díky mimořádnému úsilí předního českého badatele prof. Karla Absolona podařilo soustředit nebývalé množství nálezů z nejranějších období lidských dějin.  Před deseti lety bylo muzeum modernizováno a podstatně rozšířeno. Dnes je to moderní muzeum pravěku, přináší i interaktivní prezentace díky audiovizuální technice a je obohaceno řadou rekonstrukcí prostředí i života paleolitických lovců a sběračů, neandrtálců i jejich fascinující schopnost přežít v tehdejších drsných podmínkách Evropy. Navštívili jsme všechny expozice, včetně výstavy obrazů Zdeňka Buriana. Moc jsme si muzeum užili, viz foto:).

Mgr. Jana Benešová