Dyslektická olympiáda 2017

P1020943V úterý 23. května 2017 se konal již 9. ročník dyslektické olympiády, poprvé v novém prostředí, a to na ZŠ Pražská ve Znojmě. Olympiáda byla určena pro žáky prvního stupně a celkem se jí účastnilo 95 žáků z 10 škol Znojemska. Ti soupeřili v pětičlenných družstvech a plnili úkoly z přírodovědy, matematiky, českého jazyka, angličtiny, dopravní výchovy a požární ochrany. Dále museli prokázat znalosti a zručnost při poskytování první pomoci. Ověřili si sportovní obratnost při netradičních disciplínách i jízdu na koloběžce. Ta byla o to těžší, že si nasadili brýle s viděním po požití návykových látek. Hudební vlohy uplatnili na stanovišti netradičních hudebních nástrojů. Všechny soutěžící lákala i doplňující nebodovaná stanoviště s ukázkou a přednáškou o historických zbraních, canisterapie – výcvik psů a díky záchranné službě si soutěžící mohli vyzkoušet práci záchranářů s prohlídkou vybavení vozu první pomoci. Velkým lákadlem bylo osvěžení u čokoládové fontány s ovocem. Body navíc mohlo získat družstvo i při poslední disciplíně, která vyžadovala notnou dávku soustředění a trpělivosti – při stavění věže z kostek za pomocí gumičky a provázků, které ovládali soutěžící spolu se svým pedagogickým doprovodem.

Nejen počasí nám přálo, ale i naše snažení bylo náležitě oceněno. Miroslavské družstvo složené z žáků třetích a čtvrtých ročníků ve složení: Jakub Patočka, Patrik Landsman, Markéta Janderová, Staník Solař a Pavel Slatinský skončilo, s rozdílem jednoho jediného bodu, na krásném 2. místě. Kromě medailí, drobných dárků a upomínkových předmětů, si naše družstvo odváželo i čokoládový dort. Gratulujeme!!!

. Mgr. Olga Široká