Den Země na 1. stupni naší školy

Den Země je každoroční celosvětová událost organizovaná 22. dubna a je zaměřená naIMG_1154 propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Poprvé byl Den Země slaven v roce 1970, v současnosti probíhá každoročně ve více než 193 zemích světa a je koordinován organizací Earth Day Network. Od roku 1990 se Den Země slaví také v České republice. Jednou z prvních oslav byl studentský happening s Matkou Země a Blanickými rytíři, kteří byli zváni, aby pomohli Zemi od odpadů, klimatických změn a přebujelého konzumerismu. Naši žáci se zapojují rovněž do všech ekologických aktivit, vhodných pro jejich věkovou kategorii, proto neváhali ani minutu s možností zapojení se do této skvělé akce, aby vyjádřili svoji snahu uklidit a vyčistit, třeba jen svoje město a jeho blízké okolí, od odpadů všeho druhu. Letos na ně čekala od zastupitelů města i velmi pěkná odměna v podobě volné vstupenky na místní koupaliště. Nechyběla ani malá sladká pochoutka, kterou si zasloužili za svůj perfektní výkon. Sesbírali přibližně 20 plných pytlů odpadu! Moc děkujeme za spolupráci děvčatům ze zámku, M. Harthové a J. Kopečkové, Správě města Miroslavi za svoz nasbíraných pytlů s odpadem, za krásnou odměnu pro všechny zúčastněné žáky a těšíme se na další společnou akci pro naši planetu.

Mgr. Jana Pavlů